ТЦК про відео побиття хлопця в Полтаві – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Спростування фейку

Колаж ЗМІСТу

Анастасія Добряк20 березня 2024, 12:03

19 березня у телеграм-каналі Мирослава Олешка опублікували відео, що назвали побиттям працівником ТЦК цивільного. Військові повідомили, що це фейк, що не має стосунку до мобілізації та терцентрів.

Про це відомо з допису Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( далі ТЦК ) від 20 березня.

«Нам писали коментарі, нам писали у фейсбук та інстаграм. Дуже багато мешканців Полтавщини протягом цієї ночі побачили відео побиття чоловіка на Леваді і звинуватили нас у цьому. А все через те, що так написав блогер Олешко», – повідомили у пресслужбі ТЦК.

Річ у тім, що 19 березня телеграм-канал «НОВИНИ ПРАВДИ: блог Олешко | КИЇВ УКРАЇНА» опублікував відео нібито з Полтави. На ньому видно, що військовий бʼє цивільного, але з підписом про жорстке побиття працівником ТЦК. Станом на 20 березня, ролик набрав понад 10 тисяч переглядів.

Полтавські військові відповіли, що не мають стосунку до цієї ситуації. ТЦК повідомляють, що обставини встановила поліція. На відео військовий, який приїхав додому зі служби в іншій області й приревнував цивільного до своєї дружини:

«Ніяких ТЦК там немає. Ніякої «зради» там немає. Також у поліції повідомили, що під час спілкування з поліцейськими учасники від написання заяв та пояснень відмовилися. Також вони відмовилися від надання медичної допомоги. … Нам дуже прикро що наші підписники вірять людині, яка, незаконно перебуваючи за кордоном, систематично публікує відео і дописи, в яких дискредитує призов на військову службу у ЗСУ та закликає українців ухилятися від служби в армії».

Мирослав Олешко – блогер, який виїхав з України через пункт пропуску Старокозаче в Одеській області 28 серпня 2023 року. Для перетину кордону під час воєнного стану він використовував тимчасове посвідчення військовозобов’язаного та довідки військово-лікарської комісії Приморського РТЦК і СП міста Одеси, згідно з якими його визнали непридатним до військової служби.

Пізніше Олешко опублікував відеоролик, у якому повідомив про своє перебування в Австрії та закликав чоловіків також їхати з України.

СБУ повідомила про підозру Мирославові Олешку у використанні підробленого документа та перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Тим часом журналісти припустили, що він міг виїхати за кордон з підробленою довідкою за понад 10 тис. дол.