Технічне обслуговування газових мереж у багатоповерхових будинках: міфи та реальність | Журнал Житомира

Рекламна стаття

  • Фото: Житомирській філії ТОВ «Газорозподільні мережі України»
  • 15 березня, 2024 13:00

Газові мережі у багатоквартирних будинках потребують систематичного технічного обслуговування. Законодавчо це питання вже врегульовано, однак, серед населення з’явилася низка хибних думок з приводу самої послуги та плати за неї. Тому, у Житомирській філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» надали розʼяснення про періодичність проведення послуги та плату за неї, особливості укладання договорів та графіки проведення робіт.

Чи доведеться платити за технічне обслуговування щомісяця?

Ні, платити за послугу варто тільки у тому місяці та році коли вона буде безпосередньо надаватись. Технічне обслуговування проводиться за графіком, який визначений заздалегідь. Періодичність робіть напряму залежить від строку експлуатації газової мережі.

У внутрішньобудинкових мережах, строк експлуатації яких 25 років, технічне обслуговування проводиться не рідше ніж раз на 5 років. Якщо строк експлуатації більше 25 років, то обслуговуватись такі мережі повинні раз на три роки.

Жодних щомісячних донарахувань, рахунок буде виставлений лише раз на 3 або 5 років. Оплата за обслуговування розраховується за єдиним підходом, визначеним НКРЕКП.

Чи можна проводити технічне обслуговування без підписання договору?

У грудні 2023 року НКРЕП підписала постанову, згідно з якою всі балансоутримувачі та співвласники багатоквартирних будинків, які не мали договорів, мають подати заявку на приєднання до Колективного договору.

Ті співвласники, що не подали заявку автоматично, вважаються приєднаними до Типового договору з оператором ГРМ.

Споживачі самостійно визначатимуть дату проведення робіт?

Графіки проведення робіт опубліковані на офіційному сайті в окремому розділі ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ВБСГ – Житомирська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» (grmu.com.ua).

За 10 днів до проведення технічного обслуговування, працівники газорозподільної компанії також попереджуватимуть замовника про дату і час виконання робіт.

Аби зменшити ризики аварійних ситуацій та якісно здійснювати обслуговування — довіряйте роботу професіоналам!