Топ-5 найпрестижніших ВНЗ світу – що робить їхні дипломи особливими

Здобуття якісної вищої освіти підвищує шанси на успішне працевлаштування за бажаною спеціальністю. Максимально виправдати очікування вийде, якщо зробити вибір з урахуванням рейтингу, згідно з яким визначається топ-5 найпрестижніших ВНЗ світу. Щоб зрозуміти, що робить їхні дипломи особливими, варто вивчити експертні думки аналітичних компаній, спеціалізацією яких є сфера вищої освіти.

Критерії для формування рейтингів найкращих ВНЗ світу

Топ-5 найпрестижніших університетів складається щорічно з урахуванням оцінки аналітичних компаній. Серед останніх користуються авторитетом такі організації, як QS World University Rankings (QS), Times Higher Education, Academic Ranking of World Universities. Фахівці компаній формують рейтинги, проводячи оцінку на основі таких критеріїв:

  1. QS World University Rankings аналізує співвідношення кількості викладачів і студентів, кількість педагогів і учнів з інших країн, цитованість публікацій, створених представниками ВНЗ.
  2. Times Higher Education проводить оцінку на основі аналізу 13 показників. Серед найбільш значущих критеріїв відзначають рівень викладання, кількість іноземних педагогів і студентів, науково-дослідницьку діяльність і відсоток цитованих публікацій, інноваційно-економічні досягнення.
  3. Рейтинг Academic Ranking of World Universities складається з урахуванням таких критеріїв, як статті, опубліковані в престижних наукових виданнях, академічна успішність учнів.

Варто враховувати, що для кожної аналітичної компанії властива власна методика, якою вони керуються під час складання рейтингу. Місця для конкретного ВНЗ можуть відрізнятися при оцінюванні певної організації. Однак деякі університети одноголосно потрапили до топ-5. Критерії для їх оцінювання рекомендується враховувати при бажанні купити диплом конкретного ВНЗ.

Топ-5 найпрестижніших ВНЗ

Лідируючі позиції у всесвітньо визнаних рейтингах завоювали такі ВНЗ, що видають престижні дипломи:

  1. Массачусетський технологічний інститут у США гідно оцінили студенти, які прагнуть здобути освіту за такими спеціальностями, як математика, фізика, інформаційні технології, хімія. Навчання в стінах цього ВНЗ ведеться з 1861 року. Висока якість викладання підкріплюється практичними заняттями, які проводяться в місцевих лабораторіях.
  2. Кембриджський університет відкритий у Великій Британії з 1209 року. Студентам надаються унікальні можливості для розвитку. На території ВНЗ зосереджено понад 100 бібліотек, всесвітньо відомі музеї, ботанічний сад.
  3. Стенфордський університет у США відомий тим, що його студенти, які отримали дипломи, надзвичайно затребувані серед роботодавців, завдяки чому можуть не турбуватися про свою кар’єру. Кількість студентів ВНЗ становить близько 7 тис., тоді як кількість аспірантів перевищує 9 тис.
  4. Оксфордський університет веде діяльність ще з XI століття. До його структури входять 38 коледжів, які навчають студентів за різними науковими напрямами.
  5. Гарвардський університет відомий рекордною кількістю успішних випускників, до числа яких увійшли вісім американських президентів, глави кількох інших країн, знаменитості, які отримали премію “Оскар”.

Топ-5 найпрестижніших ВНЗ світу допоможе зробити висновок про те, на які критерії варто зважати, обираючи університет і вирішуючи купити дипломи. Варто враховувати, що вартість навчання в деяких установах, що посідають лідируючі позиції в рейтингу, стартує від 50000 $ на рік.