Цілитель – надійний захист від хвороб рослин

Цілитель належить до фунгіцидів – препаратів, які використовують для обробки різних культур, щоб захистити їх від захворювань. Фунгіциди допомагають вберегти рослини від борошнистої роси, грибків, фітофторозу та хвороб, які можуть знизити кількість врожаю.

Більше про фунгіцид Цілитель – https://agro-him.com.ua/celitel-50g

Склад препарату

Основні діючі речовини Цілителя:

  • манкоцеб;
  • металаксил.

Хоча манкоцеб не може проникати під кутикулу рослин, він впливає на захворювання на ранніх стадіях, коли вони ще не вразили внутрішні тканини. Речовина порушує ферментні системи грибків, завдяки чому інфекція не розповсюджується.

Металаксил уповільнює синтез мітозу. Речовина накопичується у кореневій системі та стеблі рослини, звідки потрапляє до нових паростків. Металаксил ефективно діє на плісняву та грибки, а у купі з манкоцебом може зупинити борошнисту росу та сіру гниль.

Механізм дії порошку

Якщо препарат розвести з водою та цим розчином обприскати рослину, діючі речовини проникнуть глибоко у її клітини. Завдяки цьому Цілитель забезпечує надійний захист рослини від захворювань. Поки металаксил перешкоджає розвитку та розповсюдженню грибкового міцелію, манкоцеб вкриває культуру захисною плівкою.

Порошок, крім захисної, має також профілактичну дію. Тому рекомендується його використовувати ще до появи перших ознак будь-якого захворювання. Він не заподіє шкоди рослині. Навпаки, захистить її від можливого зараження інфекційними чи грибковими захворюваннями.

Препарат починає діяти вже з перших хвилин використання. Крім того, він стимулює розвиток та ріст рослини. Фунгіцид можна також використовувати для обробки зібраної картоплі, щоб захистити її від захворювань під час зберігання.

Інструкція з використання Цілителя

Доза застосування препарату залежить від виду культури. Для обробки томатів достатньо 2,5 кг порошку на 1 га землі. Для картоплі, цибулі, огірків, кавунів чи дині потрібно трохи збільшити дозу – до 3 кг. Ці культури потрібно обприскувати декілька разів у період вегетації з інтервалом у 10–14 днів.

Для рапсу достатньо 1,8–2,3 кг на 1 га. Його потрібно обробляти у період вегетації для профілактики чи вже під час початку захворювання. Для винограду та хмелю потрібно 3 кг на 1 га площі. Ці рослини треба обробляти після появи першого листя.

Цілитель рекомендується використовувати у теплу та суху погоду. Він не являє загрози для довкілля чи здоров’я людини. Але все ж таки при його використанні краще дотримуватися правил безпеки.