Турнікети у трагедії в Полтаві і що сталося – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ
Авторка: Юлія Кочетова
2 Анастасія Добряк04 вересня 2024, 15:09
Медик «Госпітальєрів» Ігор Ткачов заявив про китайські турнікети і розгублених медиків, що супроводжувалися втратами поранених у Полтаві 3 вересня. Медичний департамент, силовики і обласна влада відповіли, що китайських турнікетів не було, а під час порятунку дотримувалися протоколів.
Про це відомо з колонки Ігоря Ткачова на «Українській правді» від 4 вересня та брифінгу очільника Інституту звʼязку Ігоря Міцюка, керівника обласного Департаменту охорони здоровʼя Віктора Лисака та начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Андрія Хижняка.
Заява Ігоря Ткачова
Медик пише, що прибув на місце майже одразу після удару по інституту звʼязку, адже мешкає неподалік. Він побачив, що поранених людей вантажили у ЗІЛ, а потім прибула швидка і організувався сортувальний пункт. Згодом, закінчилися турнікети, пише медик:
«На жаль, волонтери та командування медичних сил, схоже, вбило вчора в Полтаві більше людей, ніж ми змогли врятувати. Неякісні турнікети були всюди, і здається, що оригінальні сертифіковані були тільки у нас. Приносили пораненого з турнікетом, а турнікет китайський, докрутити його неможливо. Ми накладали свої, але вони швидко закінчувалися. Коли кричав: “Дайте турнікет”, давали китайський, і я внутрішньо вмирав разом з цими людьми».
Фото одягу Ігоря Ткачова після ліквідації наслідків удару по Полтаві
Ігор Ткачов пропонує організовувати навчання для різних служб і замінити їм китайські турнікети. також пропонують проводити навчання для полтавців. Якщо ви з Полтави, можете написати Ігореві або Поліні Мельник щодо навчання зі зупинки кровотечі.
Китайських турнікетів не було – відповідь полтавської влади
Ігор Міцюк каже, що перша швидка заїхала на територію Інституту за 8 хвилин після вибухів.
«Я фактично бачив цей прильот. Медики – близько 10 лікарів навчального закладу – одразу почали надавати допомогу, були задіяні усі засоби, а турнікети не були китайськими, вони були якісними і достатній кількості. Окрім медиків надавали допомогу і викладачі, які пройшли навчання тактичної медицини, які розуміються на тому, що таке первинна медична евакуація».
За словами Міцюка, до прибуття першої швидкої терміново накладали турнікети тим, кому мали.
«А ось про студентів медакадемії на операції, я не чув. Я керував цим процесом і всіма діями. Я не знаю для кого це написано і зроблено», – каже Міцюк про повідомлення щодо залучення студентів до ліквідації наслідків обстрілів.
За словами Віктора Лисака, усі медики працювали на місці по нормативам, а турнікети – сертифіковані:
«Жодного студента-медика не було задіяно до надання медичної допомоги у складі медицини катастроф, бригад екстреної медичної допомоги і залучених додаткових сил і засобів. Усі турнікети на бригадах допомоги сертифіковані, відповідають стандартам. Усі медики пройшли підготовки щодо надання допомоги різними спеціалістами ззовні і пройшли цю підготовку».
Брифінг очільника Інституту звʼязку Ігоря Міцюка, керівника обласного Департаменту охорони здоровʼя Віктора Лисака та начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Андрія Хижняка.
Начальник ДСНС Полтавщини Андрій Хижняк каже, першочерговою задачею рятувальників було деблокування постраждалих, допомога їм у зоні ураження, деблокування і доставлення медикам:
«Ми першочергово всіх виносили з зони ураження, червоної зони і передавали медикам, які надавали кваліфіковану допомогу у безпечній зоні, де могли їм зарадити і фахово надати допомогу. Кожен наш рятувальник забезпечений турнікетами і засобами захисту. Питання щодо неясних турнікетів неактуальне, бо ми не мали часу на них».
Полтавські рятувальники 3 вересня Фото – ДСНС
ДСНСники врятували 25 людей з-під завалів завдяки оперативному деблокуванню.