У більшості шкіл Черкащини бракує медиків | Последние новости Черкасс за сегодня

07 вересня 2021, 21:05

Фото тематичне

Черкаське обласне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів під час перевірок виявило, що дві третини шкіл Черкаської області досі не забезпечені медичними працівниками, інформує “Громадське”.

– Лише третина закладів загальної середньої освіти забезпечена медичними працівниками, що унеможливлює здійснення нагляду за станом здоров’я дітей, фізичним навантаженням, повноцінним, безпечним харчуванням, — зазначено у повідомленні.

Крім того, перевірки зафіксували порушення вимог санітарного законодавства майже у кожному другому навчальному закладі. Для порівняння, у 2020 році цей показник становив приблизно 35%, тобто кожен третій заклад.

У Держпродспоживслужбі високий показник порушень пов’язують із новими вимогами, які ввів Санітарний регламент. Йдеться про нові норми організації належного питного водопостачання, утримання місць загального користування, оснащення навчальних кабінетів сучасним обладнанням тощо.

А ще 85 садочків та 97 шкіл потребують капітального ремонту. Натомість майже у сотні закладів зараз капітально відремонтовані окремі будівлі, споруди та мережі.

Що це за перевірки?

Фахівці проводили їх у межах підготовки до початку нового 2021/2022 навчального року. Доручення вони отримали від Кабінету міністрів, Держпродспоживслужби та обласної державної адміністрації.

Фахівці перевіряли санітарні умови у школах та дотримання карантину. Впродовж серпня робочі групи провели майже тисячу комісійних обстежень закладів освіти. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram