У черкаському гідрометцентрі розповіли, коли чекати на потепління | Последние новости Черкасс за сегодня

06 вересня 2021, 21:03

Вересень розпочався аномальним холодом. Сьогодні вранці, 6-го вересня, метеостанція Сміли зафіксувала заморозки на висоті 2 см від поверхні ґрунту, а метеостанція Золотоноші – 3º та на поверхні ґрунту -1º. Це найбільш ранні заморозки на Черкащині за останні 30 років спостережень.

Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. За його словами, хХолодна аномалія вересня поки що продовжується.

– За прогнозом, північний антициклон «HERMELINDE», який переміщується на центральну Україну, зумовить ще найближчої ночі інтенсивне вихолоджування земної поверхні. Тому, знову є умови для заморозків на поверхні ґрунту. Але завтра вдень той самий антициклон забезпечить добрий прогрів і температура підвищиться до 18-20º тепла, – розповідає посадовець. – Надалі, до середини тижня, за підтримкою слабких південних вітрів, потеплішають як дні до 20-25º, так і ночі до 6-11º.

Віталій Постригань зауважує, що короткий період «бабиного літа» в умовах мінливості погоди та тенденції ранніх похолодань, виявиться особливим дарунком природи.

– Як все ж добре, що воно хоча б на нетривалий час повертається в рідний край! В цю пору всі дні сонячні. Лише вранці та ввечері відчувається прохолода. Особливою прикметою «бабиного літа» стає наявність всюди павутиння, – каже Постригань.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram