Упродовж трьох років на Черкащині планують висадити мільярд дерев | Последние новости Черкасс за сегодня

06 вересня 2021, 21:50

У Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада щодо шляхів виконання Указу Президента України від 07.06.2021 №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», яким дано старт державній програмі «Масштабне залісення України». У межах цієї екологічної ініціативи передбачено в Україні за наступні 10 років створити 1 мільйон гектарів нових лісів, а в перші три роки має бути висаджено 1 мільярд дерев.

У нараді, яка відбулася під головуванням першого заступника начальника управління Анатолія Рутенка, взяли участь головні лісничі державних лісогосподарських підприємств.

Учасники засідання обговорили напрацювання, які мають станом  на сьогодні, щодо виявлення самозаліснених земель, малопродуктивних та  деградованих земель, які не використовуються у сільському господарстві, проте придатні для  створення лісів. Також обговорили ті проблеми, з якими зіткнулися при співпраці з об’єднаними територіальними громадами щодо пошуку та виділення ними земель комунальної власності під заліснення.

Проаналізували особливості оформлення дозволів, проєктів землеустрою  та іншої необхідної технічної документації при здійсненні лісорозведення. Крім того, обговорили питання створення обласної та місцевих програм про заліснення.

Учасники наради зійшлися на тому, що потенціал для реалізації масштабної програми заліснення буде максимально використаний лише за умови об’єднання зусиль усіх дотичних сторін – лісівників, місцевої влади та об’єднаних територіальних громад.

До слова, це вже третя нарада щодо виконання програми «Масштабне залісення України», попередні дві наради були проведені в Черкаській обласній державній адміністрації.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram