Уряди України та США домовилися про посилення комерційного співробітництва » Новости Черкасс за сегодня

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо комерційного співробітництва. Від України документ підписав Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, від Сполучених Штатів Америки – Міністр торгівлі США Джина Раймондо.

У Меморандумі учасники зафіксували наміри зміцнювати комерційні зв’язки між країнами з метою сприяння процвітанню, безпеці та зростанню. Передбачено просування комерційної участі американських компаній в українській економіці, а також просуванні комерційної участі українських компаній в економіку США. Також учасники мають допоміжні цілі, пов’язані з розробкою та реалізацією комерційних проектів та державних закупівель як в Україні, так і в США.

«Хотів би зазначити, що сьогоднішній Меморандум стане надійним підґрунтям для реалізації проектів у зазначених сферах, враховуючи підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів. Вже впродовж найближчих місяців очікуємо формування пакету проектів з основних та пріоритетних напрямків – з декарбонізації, модернізації енергетики, розвитку мереж передачі, інфраструктури», – зазначив під час підписання Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

У ході обміну думками сторони підтвердили рішучу налаштованість щодо подальшої взаємодії очолюваних відомств з питань розширення взаємної присутності національних експортерів на ринках обох країн, поглиблення торговельних та інвестиційних відносин.

Підписання Меморандуму закладає надійний фундамент для започаткування довгострокової українсько-американської комерційної співпраці у таких сферах, як енергетика, інфраструктура, цифрова економіка, оборонні технології та технології цивільного захисту, технології митного і прикордонного контролю, кібербезпека, медичне обладнання та технології; фармацевтичні препарати тощо. Сторони домовилися, що цей перелік не є остаточним та може розширюватися у разі потреби.

Також сторони зафіксували у документі намір розширювати співробітництво у сфері української приватизації, державних закупівель, у тому числі шляхом надання американським компаніям своєчасної та точної інформації. Зокрема, буде розглянута можливість проведення виставок та інформаційних заходів та заходів з обміну досвідом з інженерно-технічної підтримки комерційних проектів і державних закупівель в Україні та США.

Крім того, Перший віце-прем’єр-міністр України повідомив про законодавчі ініціативи з підтримки інвестицій. Зокрема, про Закон України «Про Державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні», який передбачає підтримку як вітчизняних, так і іноземних інвесторів, які реалізують значні проекти та створюють нові робочі місця.

«Питання активізації залучення інвестицій в економіку України є одним із найважливіших. Надходження інвестицій, у тому числі іноземних, є вагомим фактором визнання стабільного розвитку економіки, підтвердженням готовності інвесторів працювати в Україні та співпрацювати з її Урядом. Також вже затверджено перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023 року, з яких 40% – масштабні проекти в галузі інфраструктури та транспорту», – зазначив Олексій Любченко.