В чому запорука здорового сну

Якість життя, хороше самопочуття, енергійність, працездатність та задоволеність людини суттєво залежить від якості сну. Як потрібно відпочивати, щоб організм якнайкраще відновлювався 一 питання актуальне для багатьох людей. Велике значення має свіже повітря, слідування режиму дня, а також зручне місце. Кожна деталь впливає на якість сну, тож слід ретельно попіклуватися про створення якнайкращих умов у спальні.

Що впливає на якість нічного відпочинку

Розглянемо детальніше, що необхідно для хорошого сну, який допоможе розслабитись після активного дня, набратись сил та відновитись. Важливо, щоб в кімнаті було свіже повітря комфортної температури, а матраци на ліжках мають бути в міру м’якими та пружними. Вкладатися в ліжко бажано щодня в один і той самий час, їсти не пізніше, ніж за 2 години до сну, і відкласти гаджети та приглушити світло не менш ніж за 60 хв до того, як лягаєте. Кожен з цих пунктів має значення:

  • Чисте прохолодне повітря. Необхідно підтримувати оптимальний мікроклімат в спальні 一 15–19 градусів Цельсія та вологість 30–45%. Провітрювання або використання кондиціонера потрібне також для того, щоб позбутись сторонніх запахів, адже вони можуть збуджувати нервову систему, що стане на заваді розслабленню та відпочинку. За необхідності використовуйте зволожувач повітря.
  • Комфортне ліжко. Чиста та зручна постіль допомагає налаштуватись на приємний нічний релакс. Підбір матраца потрібно здійснювати індивідуально, в залежності від фізіологічних особливостей, способу життя, стану здоров’я людини. Важливо щоб поперек і хребет зберігали природні вигини під час лежання. Для людей з вагою більше ніж 95 кг потрібен жорсткий матрац, з вагою менше як 50 кг 一 м’який, а для середньої маси тіла відповідно буде оптимальним середньо-жорсткий. Оптимальна товщина 20–25 см, чим більша вага людини, тим більша необхідна товщина виробу.
  • Раціональний режим. Час для сну слід обирати виходячи з вашого буденного графіка. Розрахуйте час укладання в ліжко таким чином, щоб отримати тривалість сну 7–9 годин, якщо маєте хронічні захворювання або надмірні навантаження 一 необхідно ще більше часу на відпочинок. Крайній прийом їжі заплануйте за 2 години до сну, щоб процеси перетравлення їжі не заважали розслабити тіло. Годину до нічного відпочинку присвятіть спокійним, монотонним справам та проведіть її в напівтемряві, щоб налаштуватись на потрібний лад.

Недаремно кажуть: як постелиш 一 так і виспишся. Створення комфортного та затишного місця надзвичайно важлива справа для ефективного розслаблення, відпочинку та відновлення сил, до хорошого сну необхідно підготуватися як слід. Великий вибір матраців та інших речей для спальні є в магазині Алло в Одесі. Зробіть своє ліжко та атмосферу в помешканні максимально зручними для найкращого сну, щоб прокидатися щоранку зарядженими енергією, бадьорими та відпочилими.