В громаді біля Житомира виявлено чергове несанкціоноване сміттєзвалище | Журнал Житомира

  • Фото: Держекоінспекція
  • 30 квітня, 2024 11:08

В ході обстеження території Оліївської сільської ради (Житомирський район) державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Поліського округу виявлено несанкціоноване звалище відходів – поблизу села Зороків.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Пунктом 2 статті 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі:

  • організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення;
  • забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів;
  • організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів;
  • надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами тощо.

«Водночас, виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами». Згідно зазначеної норми, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів відносяться до компетенції органу місцевого самоврядування, в даному випадку – Оліївської сільської ради.

Враховуючи вищевикладене, Державна екологічна інспекція Поліського округу скерувала на адресу Оліївської сільської ради Житомирського району лист щодо необхідності прийняття рішень та вжиття заходів, передбачених вимогами статті 12 Закону України «Про управління відходами».

Про результати розгляду та вжиті заходи Екоінспекція має бути повідомлена з наданням підтверджуючих документів та фото у встановлені законодавством терміни», – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь