В Одесі планують встановити пам’ятник відомій поетесі | Надзвичайні події Одесса та область

В Одесі планують встановити пам’ятник відомій українській поетесі Лесі Українці.

Про це повідомляє Українська Служба Інформації з посиланням на засновника проєкту Odesa Decolonization Вадима Мороховського.

Презентація проєкту Odesa Decolonization відбулася днями в Одесі у рамках форуму на теми відбудови, декомунізації та деколонізації півдня України в умовах війни та у післявоєнний час.

Проєкт пам’ятника Лесі Українці вже був розроблений декілька років тому, його планували встановити на Олександрівському проспекті, нині це проспект Українських Героїв.

Мороховський пообіцяв особисто виділити частину грошей на розробку та фінансування пам’ятника Лесі Українці, а також пообіцяв підняти в Одеській міській раді документи щодо встановлення монументу, які були підготовлені раніше, та зрушити питання про встановлення.

Що стосується самого пам’ятника, то про його вигляд не йшлося. Однак українська громада Одеси ще з 2019 року впроваджує ідею встановлення у місті пам’ятника поетесі. Хоча тоді рішення історико-топонімічної комісії не дало справі розвитку.

Проте у листопаді 2021 (то був «Лесін рік в Одесі») в Одеському літературному музеї презентували виставку, присвячену 150-річчю з дня народження Лесі Українки. Там був презентований проєкт пам’ятника, який створив заслужений художник УкраїниМикола Худолій.

Пам’ятник «Леся Українка» планувалося встановити на Олександрівському проспекті. Автори: скульптор Микола Худолій; архітектори — Василь Мироненко, Анастасія Худолій (фото видання “День”).