В Одесі затримали топ-посадовців міграційної служби які заробляли на нелегальних мігрантах (фото) — Одеса

Викриті та затримані керівник міграційної служби та його підлеглий були на хабарі у 20 тисяч доларів з громадянина Молдови за сприяння в уникненні депортації через суд.

Про це повідомляють СБУ, ДБР та Одеська обласна прокуратура.

ДБР спільно з СБУ викрили в Одесі посадовців міграційної служби, які «заробляли» на іноземцях та при обшуках знайшли та вилучили у них майна на майже 150 мільйонів гривень.
Викриті вони були, коли намагалися отримати з громадянина Молдови, який перебуває на території України з анульованим паспортом України, хабар у 20 тисяч доларів за сприяння в уникненні примусової депортації з країни.

Чиновники порадили йому подати до суду апеляцію проти своєї депортації. Вони обіцяли підготувати необхідні документи та виграти цей судовий процес, шляхом впливу на суддю та на інших працівників ДМС, які б представляли позицію установи в суді.

У межах кримінального провадження співробітники Служби безпеки провели обшуки за місцями мешкання та роботи фігурантів. У організатора схеми виявлено велику суму готівки та підготовлені бланки на іноземців.

За місцем роботи та проживання посадовців проведено обшуки та виявлено гроші у тому числі криптовалюта, коштовності та майно на суму щонайменше 140 млн грн, вартість якого значно перевищує їхній законний заробіток. Лише коштовності дружини керівника за попередніми оцінками вартують майже 3 млн грн.

Серед іншого, у начальника виявили записані на його матір елітний будинок у 200 кв. метрів та придбаний торік у салоні автомобіль за 7 млн гривень. У матері посадовця у власності також перебуває багато земельних землянок, інші будинки та магазини.

Відповідно до щорічної декларації за 2023 рік посадовець отримав заробітну плату на загальну суму 345 116 гривень.

Наразі фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави понад 70 млн. грн. для організатора корупційної схеми та 7 млн. грн. – його спільнику.