В Одесі затримали зрадника, що під прикриттям політичної діяльності шпигував для фсб | Одеський Кур’єр

СБУ затримала в Одесі зрадника, який хотів балотуватися до Верховної Ради України, щоб шпигувати для фсб.

Служба безпеки провела спецоперацію, у результаті якої в Одесі затримала агента фсб, який збирав розвіддані та готував диверсії на території регіону.
 
Останній місяць фігурант активно займався «розкруткою» власного образу як потенційного кандидата у народні депутати України. Для цього він вступив до місцевої громадської організації, яка займається питаннями екології, а також розмістив свою політичну рекламу на декількох пасажирських автобусах, що курсують містом. При цьому на оприлюднених на тематичних сайтах фото автобусів з цією рекламою можна дізнатися ім'я зрадника – Євген Доленко.
 
За матеріалами слідства, гроші на обидва «проєкти» були виділені російською спецслужбою. Окремо він також запросив для себе винагороду у 5,5 тис. американських доларів щомісяця. Також  задокументовано, що російський агент намагався виявити локації ППО та засобів берегової оборони міста, у тому числі протикорабельних комплексів ЗСУ.
 
Співробітники СБУ затримали фігуранта «на гарячому» під час виконання ним дорозвідки місцевості поблизу одного з українських об’єктів. За даними слідства, затриманим є місцевий житель, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у жовтні цього року. Тоді ж отримав оперативний псевдонім «Мазепа». Для фото-, відеофіксації «потрібних» об’єктів, він придбав на чорному ринку спеціальний пристрій прихованої зйомки.
 
Передачу отриманих відомостей він здійснював через популярний месенджер, а щоб максимально замаскувати «сеанси» зв’язку використовував різні телефонні номери та акаунти. Згодом ворожий агент написав заяву на вступ до кремлівської партії «єдина росія» і у разі захоплення регіону сподівався увійти до керівної ланки окупаційної адміністрації рф.
 
Під час обшуку за місцем проживання затриманого виявлено мобільний телефон із доказами комунікації з агресором. На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.