В Одеській і Запорізькій областях затримали посадовців, які брали хабарі з експортерів зерна | Одеський Кур’єр

ДБР викрила організовану злочинну групу посадовців, які організували схему взяття хабарів з експортерів зерна у портах Одеської області.

ДБР повідомляє про затримання посадових осіб Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях, які організували багатомільйонну схему поборів із експортерів “зернового коридору”.

Схема була реалізована у вимаганні грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідні експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, і навіть за виготовлення актів про результати обстеження, необхідні експорту ячменю і зерна.

До складу злочинної групи з чітким розподілом ролей та обов'язків входило понад 11 осіб, у тому числі керівник ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області (зараз значиться Шиб Віктор Романович) та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Також до її складу входили два головні інспектори ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє із Запорізької області, цивільні особи, у тому числі керівники брокерських компаній, які виконували ролі посередників.

Попередньо, “ділки” отримували від своєї незаконної діяльності щомісяця понад $160 тис. Проведено близько 60 обшуків у різних регіонах, в тому числі в Одесі та Запоріжжі, під час яких вже знайдено та вилучено понад $100 тис. та ₴500 тис. від незаконної діяльності, вилучено 8 автомобілів еліт-класу, записники з переліком розподілу сум між учасниками схеми, а також чернові записи та комп'ютерну техніку, на якій виготовлялися вилучені документи. Досудове розслідування продовжується.