В Одеській області затримали начальника одного з районних ТЦК за хабарництво | Одеський Кур’єр

У Одеській області ДБР викрило посадовця військкомату, який "відмазував" від мобілізації за хабарі – його затримали.

Мова йде про Сергія Прокоф'єва – начальника Саратського районного ТЦК Одеської області. Його затримали "на гарячому" – на отриманні хабара $2000 за відкос від мобілізації. Схема була стандартна – медогляд, білий квиток, зняття з обліку. Зрозуміло, дві тисячі – це частина оплати “послуг” військкома, загалом називають суму $7000.

Працівники ДБР повідомили про підозру працівнику Білгород-Дністровського РТЦК та СП, який за гроші допомагав військовозобов’язаним чоловікам уникнути мобілізації.

Зокрема, за 2 тис. США ділок робив «клієнтам» документи про визнання їх непридатними до військової служби, а за 3 тис. доларів США чоловіки могли ще й знятись з військового обліку. Задокументовано факт отримання співробітником військкомату 7 тис. доларів США за зняття з військового обліку трьох чоловіків.

Наразі працівники ДБР проводять обшуки за місцем роботи фігуранта, встановлюють повне коло причетних осіб серед інших посадовців. Також встановлюються особи, які могли «скористатися послугами» підозрюваного.

Співробітнику РТЦК та СП повідомлено про підозру у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Санкція статті передбачає покарання до 5 років позбавлення волі. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Процесуальне керівництво здійснює Білгород-Дністровська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.