В Одеській області затримали шахрая | Надзвичайні події Одесса та область

Житель Березівського району Одеської області під виглядом представника банківської установи ошукав трьох громадян.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Троє чоловіків з Чернігівської, Івано-Франківської та Миколаївської областей стали жертвами шахраїв. Усі троє розповіли, що їм зателефонував невідомий громадянин, який представився співробітником банку і повідомив, що є загроза несанкціонованого втручання в їхні банківські рахунки та намагання зняти з них гроші. А для того, щоб уберегти кошти, зазначив, що терміново потрібно перерахувати їх зі старого рахунку на новий, щойно відкритий ним. Потерпілі виконали всі вказівки «банкіра», не здогадуючись про пастку.

У такий спосіб правопорушник отримав на свій рахунок гроші потерпілих на загальну суму майже 57,3 тисяч гривень.

Правоохоронці розшукали правопорушника і встановили: мешканець Ширяївської територіальної громади, шукаючи легкого заробітку, знаходив жертв в одній із соціальних мереж. На сторінках потерпілих він брав їхні номери телефонів і дзвонив їм під виглядом співробітника банку, розповідаючи байку про намагання нібито врятувати їхні кошти від зловмисників.

Протягом двох місяців правопорушник зумів ошукати трьох громадян, що повірили йому і виконали усі банківські операції, які він просив. Фігурант зізнався, що гроші витратив на власні потреби.

Поліцейські вилучили речові докази протиправної діяльності молодика, у тому числі гаджет, з якого він здійснював дзвінки потерпілим.

За скоєне чоловікові загрожує до трьох років позбавлення волі.