Вакцинація від сказу безпритульних тварин

Ілюстративне фото

Світлина ЗМІСТу

Альона Ягольник03 березня 2024, 09:03

Планують вакцинувати від сказу 470 тварин, також мають стерилізувати безпритульних котів та собак.

Для виконання цих робіт КАТП-1628 оголосило тендер. Очікувана вартість – 748 тис. 300 грн. Подавати пропозиції потенційні виконавці можуть до 9 березня. 

Згідно з договором підрядник, який переможе, має надати такі послуги:

  • стерилізувати 220 безпритульних собак;
  • стерилізувати 250 безпритульних кішок та котів;
  • вакцинувати від сказу 470 тварин;
  • провести післяопераційну перетримку собак – 220 діб;
  • провести післяопераційну перетримку кішок та котів – 250 діб;
  • надати лікування протягом 71 доби.

Щодо стерилізації зооволонтерка Людмила Хоменко говорить, що це найбільш гуманний і дієвий спосіб регулювання чисельності безпритульних тварин. Одна кішка чи собака може народити від 5 до 10 тварин за один раз, але безпритульних тварин на вулицях Полтави сотні. Нескладно порахувати, скільки нових тварин може з’явитися, тому масова стерилізація просто необхідна.

Сказ на Полтавщині

У лютому випадок сказу зафіксували у Горішньоплавнівській громаді. Згодом безпритульна тварина померла від хвороби.

Полтавщина має запаси антирабічної вакцини, яку використовують для запобігання сказу. У 96-99% випадків вона не дає хворобі виникнути після укусу. 

Також в області наявні препарати – антирабічні імуноглобуліни/сироватки, які вводять разом із вакциною проти сказу, якщо є підтвердження, що тварина заражена вірусом.

Вакцинація від сказу

Вакцина ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення.

Щоб отримати щеплення, потрібно звернутися до лікарні. Медична допомога при підозрі на інфікування сказом є безкоштовною.

Фахівці наголошують, що після укусу не треба чекати симптомів. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, що є прямою загрозою заразитися.

Сказ – це смертельна вірусна інфекція, розвиток якої у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин. Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин.

Інкубаційний період сказу (час від потрапляння збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Симптоми хвороби можуть виникати впродовж цього періоду з моменту укусу.