Вдалося зекономити 48 млн грн – робоча група «Прозорість та підзвітність» проаналізувала закупівлі Житомирщини | Журнал Житомира

  • Фото: скриншот відео
  • 28 березня, 2024 20:30

На майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо проміжних підсумків діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”.

Під час брифінгу йшлося про підбиття проміжних підсумків за результатами аналізу першого фінансового кварталу 2024 року, передає Житомирська ОВА.

“За цей час представники робочої групи проаналізувати 152 публічні закупівлі. Вони стосувалися різних предметів закупівлі, мали свої специфічні умови та часові межі. Це придбання послуг з водопостачання, теплової та електричної енергії. Доцільність та обґрунтованість цих закупівель очевидна. Загалом за перший квартал було оголошено 37 публічних закупівель на які було виділено кошти в розмірі 1 млрд 42 млн грн. Вдалося зекономити 48 млн грн. Важливою частиною функціонування області є медична сфера. Для її безперервного функціонування були оголошені 13 публічних закупівель на придбання різних товарів на загальну суму 186 млн грн. При цьому за рахунок наявності конкурентних цін від постачальників вдалося зекономити понад 27 млн грн. Варто зауважити, що ще 3 публічні закупівлі були скасовані. Решта закупівель стосується всіх сфер діяльності. Кожна з 61 закупівлі була проаналізована нашими фахівцями. Загальна сума виділених коштів становить понад 1 млрд 443 млн грн. Економія становить понад 167 млн грн. Додатково повідомляємо, що 12 публічних закупівель було скасовано з різних підстав”, – йдеься в звіті.

Станом на сьогодні триває ще 9 закупівель. Серед вищевказаних закупівель варто виокремити безпілотники. Громади їх закуповують аби допомагати ЗСУ.

“Тож за перший фінансовий квартал було проведено 7 публічних закупівель. Громади виділили кошти на придбання вказаних товарів в розмірі 50 млн 184 тис грн. При здійснені цих закупівель, враховуючи наявність різних постачальників вже вдалося придбати більше 500 дронів різних модифікацій. Також було зекономлено 7 млн 320 тис грн, що дозволить оголосити нові закупівлі на придбання необхідного обладнання та ще більше допомогти нашим бійцям. При закупівлях враховуються наявні потреби військових”, – зазначили в ОВА.

Детальніше дивіться у відео: