Від COVID-19 померли троє пацієнтів на Полтавщині

Ілюстративне фото

Фото – Данило Павлов. Джерело – reporters.media

Яніна Мурдза20 березня 2024, 14:03

Коронавірусна хвороба забрала життя майже пів сотні пацієнтів на Полтавщині під час чинного епідсезону.

Про смертність від COVID-19 повідомив лікар-епідеміолог Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Перцевий під час брифінгу 20 березня.

За даними фахівців, минулого тижня на Полтавщині зареєстрували три смерті пацієнтів від коронавірусної інфекції. Усього в епідемічному сезоні 2023-2024 року (який триває з осені) в області від COVID-19 померли 48 людей. Також четверо хворих померли через грип.

Олександр Перцевий

Станом на 18 березня захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції на Полтавщині перевищує епідпоріг на 19%. Понад 8 тисяч пацієнтів звернулися до медзакладів з симптомами гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Показник захворюваності становить 621,1 на 100 тисяч населення, рівень інтенсивності епідемічного процесу – середній.

Громади Полтавщини з високим показником захворюваності на ГРВІ:

  • Новоселівська громада – 1430,1 на 100 тисяч населення;
  • Щербанівська громада – 1415,4;
  • Сенчанська громада – 1260,4;
  • Коломацька громада – 1250,8;
  • Петрівсько-Роменська громада – 1118.

Високий показник захворюваності фіксують також у Лубенській, Хорольській, Миргородській, Глобинській, Мачухівській, Кобеляцькій громадах.

Щотижня на Полтавщині досліджують зразки біоматеріалу хворих на гострі респіраторні інфекції, визначаючи збудників хвороби. Минулого тижня у хворих виявили збудник COVID-19.

Нагадаємо, що в пацієнтів на Полтавщині виявили коронавірус «Дженні». Більшість пацієнтів з COVID-19, чиї зразки біоматеріалу досліджували в лабораторії, інфіковані цим субваріантом коронавірусу «Омікрон».

Визначення геному збудника коронавірусної хвороби в області показало, що причиною захворювання переважно став субваріант коронавірусу «Омікрон» – JN.1, який називають «Дженні».

Результати лабораторного дослідження надійшли 7 березня. Переважна більшість збудників у виділених зразках хворих на Полтавщині належать до генетичної лінії JN.1 або JN.1.4 Omicron. 

Субваріант «Дженні» виявляли в інших областях України. Ризик для населення є низьким, а вакцини, які використовують проти COVID-19, захищають від нового субваріанту