Від важкої хвороби помер воїн та науковець Олексій Крютченко

Альона Ягольник12 березня 2024, 11:03

Через онкохворобу на 37 році життя помер Олексій Крютченко, який двічі ставав на захист України від окупантів.

Науковець та воїн Олексій Крютченко помер 11 березня. Про це повідомила Спілка археологів України.

Археолог, кандидат історичних наук Олексій Крютченко родом з Харкова. Він був випускником Харківського національного університету імені Каразіна, працював у Музеї археології і етнографії Слобідської України. Згодом вступив до аспірантури Інституту археології НАН України. Разом із науковцями Полтавщини досліджував Більське городище поблизу Котельви. 

(Фото з фейсбук-сторінки Олексія Крютченка)

У 2014-2015 роках добровольцем пішов захищати Україну, брав участь в обороні Щастя, отримав поранення. Після початку повномасштабного вторгнення Росії знову став на захист країни. Згодом чоловік потрапив до госпіталю, де в нього виявили рак ротоглотки 3 стадії. Олексій Крютченко близько двох років боровся з хворобою, переніс 3 операції та хіміотерапію. 

Про смерть Олексія Крютченка також написала на своїй фейсбук-сторінці дослідниця Оксана Дорошенко:

«Льоша, ти був таким справжнім. Розумний, благородний, відчайдушний і сміливий. Твоє почуття гумору – це щось нереальне. Кожен твій жарт навіть зараз змушує мене посміхатися крізь сльози. Яже це несправедливо, як нестерпно. Ти щиро любив свою справу, ти любив цю країну без пафосу й показухи».

(Фото з фейсбук-сторінки Олексія Крютченка)

Вічна пам’ять Олексієві Крютченку!

Нагадаємо, 28-річний снайпер Роман Ткаченко помер від тяжкої хвороби. Народився воїн 24 липня 1995 року в селі Калинівка на Харківщині. Довгий час разом з матір’ю жив у селі Чернещина поблизу Котельви, проте коли хлопцю було 9 років його мати померла. Потім було навчання у Кременчуцькій загальноосвітній школі – інтернаті імені Макаренка.

Спеціальність слюсаря з ремонту автомобілів воїн Роман Ткаченко здобув у Полтавському професійно – технічному училищі №4, а по його закінченню працював у агрофірмі «Маяк» та на будівництві у підрядних організаціях.

З початком повномасштабного вторгнення чоловік став на захист країни. Життя 28-річного снайпера обірвалося під час несення служби на Донеччині: захисник помер від тяжкої хвороби.