Віддаленими селами Рівненщини їздять медики, щоб проводити зустрічі з батьками

Фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб відвідали Березівську територіальну громаду в рамках проєкту «Вчасно щепитись – від інфекцій захиститись!».

Медики проводили обстеження мешканців а також проводили зустрічі з батьками для подолання бар?єрів до вакцинації. 

Тож на захід завітало чимало родин із дітьми. Андрій Рябущиць разом дружиною прийшли, щоб вакцинувати дітей від кашлюка.

“Ми знаємо, що в нас в області зараз збільшилась кількість випадків кашлюка. Тому вирішили зробити щеплення, щоб діти мали захист” – каже чоловік.

За словами медиків, вакцинація –  ефективний і безпечний спосіб вберегтись від хвороб.

“Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку важких ускладнень – щеплення, –  каже керівниця проєкту Олена Гашовська . -Під час виїздів значна увага буде приділяється тому, аби  розвіяти міфи про вакцинацію, пояснити, що щеплення  це насамперед захист від хвороб”

Під час заходу  у громаді працювала виїзна мобільна лабораторія, де мешканці сіл могли перевірити  питну воду на вміст нітратів, обстежитись на наявність гельмінті,  дослідити рівень глюкози крові та пройти огляд у лікаря -гінеколога.

У 15% обстежених осіб виявлено підвищені показники рівня глюкози крові. Відтак, пацієнтів скеровано до сімейних лікарів для подальшого обстеження.