Відключення світла сталися на Полтавщині через ожеледь

Ілюстративне фото. Після відновлення електропостачання в Ізюмі

Автор – Wolfgang Schwan

Альбіна Ковпак11 лютого 2024, 10:02

Негода знеструмила 30 населених пунктів області. Нині над відновленням електропостачання працюють фахівці.

Про відключення світла повідомили у ДСНС Полтавщини 11 лютого.

10 лютого через ожеледь відключення світла сталися у Лубенському та Миргородському районах. Загалом постраждали 30 населених пунктів. Без світла залишилися 2 тисячі 264 жителя Полтавщини.

Для відновлення електропостачання в населених пунктах працюють 6 бригад «Полтаваобленерго». Станом на 7:00 11 лютого без електропостачання залишаються 13 населених пунктів.

Нагадаємо, що через аварійну ситуацію 11 січня без світла залишилися вулиці Київського району Полтави.

Також додамо, що 1 січня у Полтаві сталося аварійне відключення світла на центральних вулицях Полтави. Тоді без електроенергії залишились 12 вулиць. Також виникли перебої з роботою світлофорів. Для того, аби вони могли працювати у випадку відключення світла та блекауту, місто закуповує спеціальні блоки живлення.

Підключення світлофорів до блоків живлення для автономної роботи

Безперебійні блоки живлення розміщують на перехрестях із найбільш інтенсивним рухом транспорту. Нині безперебійне живлення під’єднали до світлофорів на перехресті вул. Небесної Сотні – вул. Гоголя, вул. Грушевського – вул. Івана Мазепи та вул. 23 Вересня – вул. Івана Мазепи. 

Усього у Полтавській громаді планують підключити до автономної роботи 24 світлофори.

Як працюватимуть світлофори в Полтаві

На резервне живлення світлофори перемикатимуться під час відключень світла. Коли живлення є – світлофор працює в штатному режимі, напруга зникла – перемикається на резерв. Коли електропостачання відновили, то джерело живлення подає напругу на світлофор і переходить у режим підзарядки, яка триває близько двох із половиною годин.

У тестовому режимі безперебійники здатні забезпечувати роботу світлофорів до десяти годин поспіль.

Нагадаємо, що у листопаді вуличне освітлення у Полтаві вирішили не відключати під час тривог. До цього така умова діяла за рекомендацією військових. 15 листопада Рада оборони області ухвалила рішення про відмову від відключення вуличних ліхтарів на час повітряних тривог.

Одночасно на Полтавщині діє режим світломаскування із 23:00 до 05:00. Це означає, що освітлення припиняється о 23:00 і відновлюється з 05:00.