Відносно одіозного одеського військкома Борисова порушили нова кримінальну справу: його затримали на виході з СІЗО (фото, відео) — Одеса

Колишньому керівнику Одеського ТЦК та СП Євгену Борисову інкриміновано ще й організацію легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора та ДБР.

У квітні цього року слідчі ДБР завершили досудове розслідування справи про незаконне збагачення відносно колишнього начальника Одеського обласного ТЦК Євгена Борисова та справу скерували до суду.

Зараз спецпрокурори у сфері оборони Південного регіону повідомили Борисову про нову підозру.
За даними слідства, підозрюваний за час перебування на посаді набув, володів, використовував та розпоряджався майном вартістю понад 142 мільйонів гривень, яке було одержано злочинним шляхом. Тож, колишньому військкому інкриміновано організацію легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України).

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що проти Борисова порушено кримінальне провадження за декількома статтями КК України. У 2023 році ДБР затримало колишнього воєнкома і суд помістив його під варту.

Спочатку суд призначив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 150 млн гривень, однак поступово суди зменшили суму застави до 12 млн гривень.

Колишньому воєнкому вже було повідомлено про підозри:
– у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);
– у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407 КК України);
– в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.