Фото ЗМІСТу
0 Альбіна Ковпак13 лютого 2025, 11:02
Із початку повномасштабного вторгнення 16 громад зазнали руйнувань інфраструктури.
Про те, що війна завдала руйнувань, 12 лютого повідомили у Полтавській ОВА.
Війна завдала руйнувань у 16 громадах Полтавщини із 60. Це близько 26%. Росіяни атакували критичну, цивільну та промислову інфраструктуру, а власники зруйнованих будинків зверталися по компенсацію в межах «єВідновлення».
Нагадаємо, що вісьмом жителям Полтавщини за заявами на отримання державної допомоги нарахували 13,4 млн. грн. Це грошові сертифікати та компенсації. Четверо з них уже отримали сертифікати й купили нове помешкання.
Ще семеро жителів Полтави, чиє майно зруйнував недавній ракетний удар, подали заявки на компенсацію. Нині їх розглядає Полтавська громада.
Загалом 336 мешканців із дев’яти громад області нарахували кошти за пошкоджені домівки. Загальна сума виплат – 21,4 млн грн.
Як діяти після обстрілу Полтави й отримати допомогу
Зараз у громаді існують декілька алгоритмів, які використовують для надання допомоги одразу після ударів. Вони є підґрунтям для оформлення виплат, щоб бодай частково покрити потреби постраждалих. Як приклад, у першу добу після обстрілу на місці «прильоту» в Полтаві та громаді діє оперативний штаб.
Після влучання російського дрона чи ракети на місце події приїжджають рятувальники, добровольчі формування громади та комунальні служби. Правоохоронці прибувають на місце для документування воєнного злочину.
Спершу на місці розгортають оперативний штаб, до якого люди можуть звернутися за допомогою. У ньому постраждалих приймають постраждалих представники благодійних фондів та працівники департаменту соціального захисту. Штаб працює протягом першої доби після «прильоту».
Одразу на місці жителі громади можуть зафіксувати руйнування та збитки та оформити документи для отримання допомоги. Якщо пошкодження є в будинку, необхідно зробити фото та відео, аби їх було видно.
Полтавці, які постраждали від обстрілу, можуть написати заяву та оформити отримання допомоги від держави у межах програми «єВідновлення». Документи, які потрібні для оформлення допомоги:
- документ, який підтверджує право власності на пошкоджене житло;
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- адресу електронної пошти.