Винесено вирок двом мешканцям Миколаєва за незаконне зайняття рибним промислом на понад 600 тис грн » Миколаївський Оглядач


За публічного обвинувачення Миколаївська окружна прокуратура судом засуджено двох чоловіків, які за попередньою змовою незаконно займались рибним промислом, чим заподіяли істотну шкоду (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 249 КК України).

Прокурор у суді довів, що 41-річний та 33-річний чоловіки, за попередньою змовою, з використанням заборонених знарядь лову, у період дії заборони на лов раків у 2024 році незаконно виловили із річки Південний Буг, поблизу с. Сапетня Миколаївського району, 95 особин карася сріблястого та 139 особин річкового рака.

Внаслідок незаконного вилову водних біоресурсів в акваторії річки Південний Буг заподіяно збитки в розмірі понад 600 тис грн.

Правопорушники в повному обсязі визнали свою вину.

Вироком Миколаївського районного суду осіб визнано винними та призначено покарання у виді 1 року обмеження волі із застосуванням ст. 75 КК України, звільнення від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік.

Крім того, судом застосовано спеціальну конфіскацію – у власність держави конфісковано заборонені знаряддя лову, моторний плавзасіб та водні біоресурси, вилучені під час досудового розслідування зазначеного провадження.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).