Вініл «Король и Шут» вийшов під правовласництвом українського лейблу Moon Records

На платформі Discogs, де можна придбати музику на платівках та в інших форматах, з’явився вініл Live 2000 російського гурту «Король и Шут». Це запис концерту в Києві 2000 року. Видавцем зазначений український лейбл Moon Records, дата виходу — березень 2024 року. 

Виявилося, що Андрій Пасічник, засновник лейблу Moon Records, також є засновником «Луна Рекордс» — компанії, що зареєстрована в росії у 2014 році. Розповідаємо більше разом із коментарем Андрія.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

На Discogs можна ознайомитися з деталями пакування вінілу: на звороті упаковки є логотип Moon Records, Андрій Пасічник зазначений як виконавчий продюсер, країною-видавцем вказана Німеччина.

Щодо компанії «Луна Рекордс», то, згідно з інформацією з відкритих реєстраційних джерел, ця ТОВ зареєстрована в Москві 6-го жовтня 2014 року, основний вид діяльності — звукозапис і видання музичних творів.

Також на YouTube є канал, створений у грудні 2023 року, країна реєстрації — росія. На каналі можна зокрема послухати альбом «Король и Шут», а також збірки «Брат за брата — За кадром» і «Слово пацана — закон!», де серед артистів — українці з російськомовними піснями та російські виконавці.

СЛУХ звернувся по коментар до Андрія Пасічника

Про вініл «Король и Шут» і причетність Moon Records

Перевірив сайт Discogs: не бачу можливості придбати вініл, немає в продажу жодного екземпляра (від редакції — ось посилання на акаунт Андрія на Discogs, де вказано, що він має у колекції вініл «Король и Шут»).

Moon Records не є видавцем і дистриб’ютором даного релізу. Ми є правовласником запису і відео цього концерту, який був організований мною у Києві в 2000 році. До нас звернулася європейська компанія Brocken Finger, запросили права для видання релізу на вінілі та CD. Ми надали права.

На дизайні обкладинки наші логотипи, копірайти та інша правова інформація, оскільки виняткові права належать нашій компанії. Саме у зв’язку з цим ви не змогли знайти інформацію на нашому офіційному сайті.

Про компанію «Луна Рекордс» і зв’язок з росією

Компанія «Луна Рекордс» ніяким чином не пов’язана з Moon Records. З моменту повномасштабного вторгнення Moon Records не співпрацює з жодною російською компанією. 

У 2014 році особисто я виступив співзасновником російської компанії, і з 2022 року активно намагаюся вийти зі складу співзасновників. Поки мені не вдається у зв’язку з новим законом рф — для виходу зі складу засновників ТОВ громадянину держави, яка вчиняє ворожі дії, яким я є, необхідно отримати дозвіл спеціальної урядової комісії, який мені не надають. Ніякої діяльності там я не веду. Докладніше про цей процес тут.

Про позицію Moon Records щодо вторгнення росії в Україну

Наша позиція щодо вторгнення росії в Україну завжди була і залишається незмінною. Керівництво компанії Moon Records та всі її співробітники — патріоти України. Є тільки бажання скорішої перемоги України над країною-агресором. 

Раніше ми розповідали про альбом каверів Dakooka на пісні «Скрябіна», виданий через Moon Records, у якому знайшли «російський слід».