Випадок смерті від переохолодження зафіксовано на Житомирщині | Журнал Житомира

  • Фото: ілючтративне
  • 10 січня, 2024 17:02

З початку року на Житомирщині внаслідок переохолодження загинула одна людина, п’ятьох жителів області із такою недугою госпіталізували до стаціонарів лікарень області.

Про це розповів медичний директор “Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Житомирської обласної ради Віктор Гриньов, передає Суспільне.

За його словами, смерть людини від перехолодження зафіксували у Потіївській громаді Житомирського району.

“Чоловіка без ознак життя виявили на вулиці 8 січня, коли стовпчики термометрів фіксували різке зниження температури. Випадкові перехожі викликали бригаду швидкої медичної допомоги, і лікарі констатували смерть. Причину загибелі людини підтвердили фахівці бюро судово-медичної експертизи”, — сказав Віктор Гриньов.

Упродовж 7 та 8 січня бригади швидкої медичної допомоги з ознаками загального переохолодження до лікарень різних громад області — і північних, і південних районів — доставили п’ятьох людей: одного 7 січня та чотирьох — 8 січня.

У 90 відсотках випадках це були пацієнти з ознаками алкогольного сп’яніння.

Окрім цього, лікарі екстреної медичної допомоги після ймовірного переохолодження констатували загибель ще двох людей — у Малинській та Чуднівській громадах, проте офіційної причини смерті станом на 10 січня поки що немає: їхні тіла не доставили до моргу.

За словами Віктора Гриньова, обласний центр екстреної медичної допомоги, за дорученням МОЗ України, щорічно моніторить ситуацію щодо загальної кількості випадків переохолоджень в області за період із 15 жовтня по 15 квітня. У статистику, окрім реєстрації викликів бригад екстреної медичної допомоги, також входить інформація від лікарень про самозвернення людей, а також — від бюро судово-медичної експертизи та поліції.

Згідно із зведеною інформацією, від 15 жовтня 2023 року до сьогодні на Житомирщині зафіксували 55 випадків переохолодження, 51 людину ушпиталили. За цей період від переохолодження зафіксували 6 смертей, із яких 5 — на вулиці, одну — у помешканні.

“Смерть у помешканні наприкінці минулого року зафіксували в одній із громад у північному районі області. Це була самотня бабуся, яка замерзла у холодній хаті, бо в неї не було чим або не було кому її обігріти”, — розповів медичний директор обласного центру екстреної медичної допомоги.

Нагадаємо, що на випадок надзвичайних ситуацій внаслідок погіршення погодніх умов в області відкриті 704 “Пункти незламності”.