Виробники дронів з Полтави подають заявки на грант – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото

Фото – Дмитро Ларін. Джерело – УП

Анастасія Татаренко26 лютого 2024, 12:02

Полтавська міська рада оголосила конкурс на надання ваучеру до 1 млн грн для виробників та розробників БпЛА. Конкурс засекретили, але відомо, що перші заявки громада отримала.

Про це 22 лютого ЗМІСТу повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова. За її словами, заявки виробники дронів подають жваво:

«Багато людей звертаються з запитами про подачу документів, цікавляться проведенням конкурсу. Про сам  конкурс люди дізнаються через соцмережі, хтось через Департамент економічного розвитку та депутатський корпус».

Як отримати ваучер в Полтаві

Взяти участь у конкурсі можуть юридичні та фізичні особи, зареєстровані на території Полтавської громади, які виконують роботи, надають послуги, виготовляють продукцію військового та оборонного призначення. 

Термін прийому документів на реєстрацію діє з 19.02 до 19.03. 

Обов’язково треба бути зареєстрованим на території Полтавської міської територіальної громади.

Ознайомитися з усіма умовами можна тут. 

Нагадаємо, що у Полтаві засекретили нову програму підтримки виробників дронів, хоч оборонну програму «Полтавський спротив» напередодні відкрили громаді. Чому цивільна програма буде закритою, хоча військову розсекретили?

Валерій Пархоменко розповів ЗМІСТу, що «Полтавський спротив» – більш публічна програма, аніж щойно ухвалена для виробників дронів:

«По БпЛА ми конкретно вказуватимемо виробника, тому ці дані не будемо називати. Будуть моменти з ціновою політикою, кількістю, а вказувати модель, хто розробник, не плануємо, щоб не вичислити людину. Моделі може і будемо згадувати. Гриф ДСК потрібен, щоб не дати ворогу можливість  їх вирахувати. Якщо можна буде, то ми відкриємо.

А що має статися, щоб відкрили цю програму громаді? – запитує ЗМІСТ.

Ну давайте шлях побачимо. Це була пропозиція військових її засекретити, полтавських командирів. Ми користуємося цими вказівками. Полтавські військові сказали так зробити. Скоро реалізовувати почнуть, якщо треба, ми додамо гроші, нема проблем. У січні докинемо 1, 2 млн грн спершу».

ЗМІСТ писав, що програму написали депутати Вадим Ямщиков з Євгеном Диканем, а правкою Сергія Капліна на сесії збільшили фінансування до 5 млн грн, замість 1,2 млн грн. 

Нагадаємо про черговий терміновий запит від військових – дрон для виконання розвідки та коригування артилерії. Вашої допомогти потребують бійці з 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. Саме для них відкриваємо збір на DJI Mavic 3.

Військові наразі перебувають у Мар’їнці, яку росіяни намагаються взяти протягом кількох місяців. Їм це не вдається попри суцільний вогонь артилерії, нескінченний, здається, людський ресурс і повне його знецінення. Тому маємо підтримати тих, хто обороняє кожен сантиметр української землі. Навіть якщо це надцятий дрон чи донат у вашому житті.

Бюджет – 85 тис. грн. Ми просимо долучитися гривнями до спільної справи. Будь ласка, робіть донати на банку збору або карту. А краще і туди, і туди.

🔗Посилання на банку

💳Номер картки банки: 5375 4112 1407 5983