Вирубка лісу на Полтавщині: до судів направили 54 акти

Ілюстративне фото

Альона Ягольник03 лютого 2024, 08:02

До судів області відправили обвинувальні акти стосовно зловмисників, які незаконно вирубували ліси.

Про це повідомили на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань протидії правопорушенням проти довкілля у Полтавській обласній прокуратурі 31 січня.

Протягом 2023 року прокурорами до судів направлено 54 обвинувальних акти через незаконну порубку або перевезення, зберігання, збут лісу.

Правоохоронці обговорили незаконне використання та обіг лісу. Також узгодили заходи для протидії злочинності на вказаному напрямі.

Раніше ЗМІСТ писав, що торік в області виявили 311 фактів незаконної вирубки дерев, а орієнтовний об’єм вирубок склав 1 тис. 160 м3. Крадії насаджень заподіяли шкоди на суму понад 31 млн грн.

На Полтавщині обліковується 288 тис. га земель лісового фонду. У власність та користування місцевим не надали близько 28 тис. га лісів та полезахисних лісових смуг. Тож ці насадження потерпають від незаконних вирубок та перебувають у незадовільному стані.

Незаконна вирубка дерев на Полтавщині

У листопаді торік під час рейду у селі Шушвалівка Градизької громади правоохоронці викрили чоловіків, які незаконно спилювали дерева.

За даними слідства, чоловіки за допомогою бензопил та трактора МТЗ з причепом, самовільно вирубали близько 4 метрів кубічних деревини. Речові докази та знаряддя вчинення правопорушення правоохоронці вилучили. 

Семеро жителів Полтавщини незаконно спиляли понад 400 дерев. Упродовж червня-серпня торік семеро порушників без лісорубного квитка незаконно спиляли 400 акацій, дубів, кленів, ясенів та інших порід дерев. Колоди вони перевозили на територію домогосподарства одного зі співучасників та продавали місцевим. 

Їх спіймали правоохоронці. За попередніми підрахунками, крадії дерев завдали збитків на майже 2 млн грн Лубенській дистанції захисних лісонасаджень, «Укрзалізниці», а також Новоселівській та Полтавській громадам.

У грудні 2022 року директор комунгоспу разом з підлеглими спиляв клени та ясени у захисній лісосмузі, яка належить «Укрзалізниці», та намагався вивезти колоди на тракторі. Крадіїв затримала поліція.

Екоінспектори визначили, що вирубка дерев завдала збитків державі 74 тис. 460 грн. Після затримання директор визнав провину та уклав угоду про визнання винуватості, яка допомогла йому уникнути п’яти років в’язниці.