Водіям доведеться їздити з ближнім світлом фар за містом цілий рік | та області |

Раніше з 1 травня по 1 жовтня водіям дозволялося не вмикати фари під час руху поза населеними пунктами, так як це правило діяло тільки в період короткого світлового дня. Однак минулого року ці часові проміжки були скасовані, повідомляє «Дніпро Оперативний». 

Так, Кабмін запровадив зміни до ПДР, що стосуються сезонного ввімкнення ближнього світла фар або ходових вогнів при русі поза населеними пунктами. Відтепер за межами населених пунктів необхідно вмикати ходові вогні, або, якщо їх не передбачено в конструкції авто, вмикати ближнє світло фар цілий рік. 

Питання притягнення до відповідальності за вимкнені фари під час руху поза межами населеного пункту досі є спірним. Є позиція, що за нехтування вимогою щодо ввімкнення ходових вогнів водія притягнуть до відповідальності за ст. 125 КпАП як за порушення Правил дорожнього руху, не передбачене іншими статтями КпАП. Санкція за таке порушення – попередження. Проте існує й інша практика, коли водія притягують до відповідальності за ч. 2 ст. 122 КпАП (штраф – 510 грн). У будь-якому випадку вимоги важливо дотримуватися, адже це зробить ваш автомобіль більш помітним для інших учасників дорожнього руху та знизить ризик ДТП.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як отримати довідку про безаварійне водіння, та чому зростають ціни на пальне.