Воїну просять присвоїти звання Героя України – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Анастасія Татаренко26 березня 2024, 11:03

Родина загиблого воїна з Полтавщини створила петицію про присвоєння звання Героя України посмертно Сергію Шарпилу з позивним «Смішарик». 

Петицію про присвоєння воїну звання Героя України оприлюднили 27 лютого 2024 року на офіційному сайті Президента України. 

Наразі петицію підтримало понад 11 тисяч людей, але щоб воїну присвоїли звання Героя України звернення має набрати 25 тис. голосів. Збір підписів триває, тому родина воїна просить долучитися. Підписати петицію можна за посиланням. 

Бойовий шлях «Смішарика»

Сергій Шарпило народився у селі Пасківка Новоселівської громади. Навчався у полтавській школі №20, а потім вступив до профтехучилища №17, де здобув освіту тракториста-машиніста. Після навчання проходив строкову службу, а згодом перейшов на контрактну. 

Джерело: 0532

З 13 жовтня 2021 року воїн захищав Україну на посаді інспектора прикордонної служби-водія відділення повітряної розвідки у складі 15-го мобільного прикордонного загону “Сталевий Кордон”. 

7 лютого 2024 року поблизу селища Першотравневе на Харківщині воїн загинув у бою за Україну. 

Нагадаємо, що родині полеглого Героя України Василя Поліщука вручили його орден «Золота Зірка». Захисник з 2015 року боронив Україну й загинув улітку 2022 року внаслідок прямого влучання з ворожого танку. 

Сестра Героя України Ксенія Поліщук розповідала ЗМІСТу, що її брат поліг продемонструвавши свою вірність побратимам. Він погодився вийти віч-на-віч з ворожим танком. Його метою було відволікання окупантів, аби українські військові мали додатковий час, щоб повністю підготувати зброю для бойової готовності. Трагедія сталася влітку 2022, коли ворожа армія активно намагалася окупувати територію Харківщини.

Не всі тоді помітили, що російських танків було два. Саме другий влучив у Василя Поліщука. 27 серпня загинув тільки він. «Газон» врятував інших своїх побратимів від атаки українських позицій окупантами.

Через 20 днів після смерті брата Ксенії Поліщук загинув і його командир. Про подвиг Василя Поліщука розповіли сестрі десятки його побратимів, які були з ним в той день. У чоловіка залишилися син та донька.