Все менше українців вважають, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами — опитування

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами російсько-української війни.

Зокрема, у серпні 2022 року таких було 69%, у січні 2023 – 53%, у вересні 2023 – 33%, у березні 2024 – 25%.

Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», пише Фіртка.

Сьогодні тих, хто вважає інакше, – понад 60%. Найчастіше негативної думки щодо виконання зобов’язань держави перед ветеранами дотримуються мешканці західних регіонів, а також ті, хто має близьких, які стали на захист країни з 2014 року та воюють сьогодні. 

Разом з тим, 76% опитаних вважають, що суспільство сьогодні поважає ветеранів. Водночас у порівнянні з опитуванням у вересні 2023 року їхня кількість майже не змінилася  (у вересні таких було 79%). Протилежну думку сьогодні мають 18%. Більше таких серед мешканців західних регіонів та молоді. 

Крім того, дещо зросла кількість тих, хто зазначив, що добре чи скоріше поінформовані про проблеми ветеранів (56%). 42% – зазначили, що не поінформовані. Найбільше останніх серед мешканців зі східних областей, осіб старшого віку, жінок. 

Довідково: опитування провели впродовж 2-5 березня 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).

Опитали 1 000 респондентів віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну