У Бердичеві Інспекцією зафіксовано факт забруднення річки Гнилоп’ять | Журнал Житомира

  • Фото: Держекоінспекції
  • 7 травня, 2024 12:19

Фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу дослідили проби води, взяті із забрудненого нечистотами струмка, який впадає в річку Глиноп’ять у Бердичеві, та виявили в ній перевищення концентрації аміаку, заліза та фосфатів.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Проби води на дослідження були відібрані 26 квітня після того, як у ході рейду у Бердичеві екоінспектори на вулиці Шкіряників виявили несанкціонований скид стічних вод. Рідина із характерним запахом витікала з оглядових колодязів поблизу каналізаційного колектора і згодом потрапляла у струмок Грабарка — притоку річки Гнилоп’ять. Проби води взяли у місці потрапляння стоків до струмка, а також у струмку нижче і вище від місця потрапляння.

“За результатами проведених Інспекцією досліджень відбірних зразків проб вод зафіксовано перевищення встановлених гранично допустимих концентрацій аміаку — у 21,5 рази, заліза – у 9,2 рази, фосфати – 2,8 рази, хімічних сполук кисню – у 26,8 рази, біологічних сполук кисню — у 83,5 рази. Таким чином, відбулося забруднення води у струмку, що призвело до погіршення якості води у річці”, — йдеться у повідомленні.

На час проведення рейду встановити власника чи балансоутримувача колектора не вдалося.

Згідно із ст. 20-2 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” Інспекція на адресу Бердичівської міської ради скерувала лист про надання інформації щодо власника чи балансоутримувача вищезазначеного каналізаційного колектора (мережі) по вулиці Шкіряників у Бердичеві.

Фото: Держекоінспекції