У Гощі пояснили, що там наразі не передбачена земельна ділянка під будівництво кварталу «Бахмут» без погодження з жителями громади
Нагадаємо, в Гощі планують реалізувати проєкт «Бахмут-Гоща», який передбачає побудову невеликого району для бахмутян в Гощі. Попередня вартість такого проєкту складає 111 мільйонів доларів. Наразі для його фінансування шукають донорів.
Зважаючи на це, у Гощанській громаді тривають дискусії та обговорення. З’явилися й внутрішні конфлікти — деякі мешканці мають сумніви щодо проєкту.
Однією з ймовірних причин спірного ставлення до будівництва житла для ВПО є раптовість та відсутність комунікації про це, адже спершу проєкт мали будувати в Баришівці Київської області і саме його мали представляти на конференції Rebuild Ukraine. Але, як повідомив нам Олександр Марченко, заступник начальника військової адміністрації Бахмута, виникли проблеми із земельною ділянкою.
Гощанський селищний голова Микола Панчук пояснив, що зараз проєкт є на стадії обговорення. Заплановано також зробити зріз проєкту: що було місяць тому та що є зараз. Опісля – провести опитування, над розробкою якого працюватимуть Центр підтримки ВПО та декілька інших неупереджених організацій. Згодом відбудуться громадські слухання.
Він додав, що будівництво кварталу «Гоща-Бахмут» не може здійснюватися на території сільських населених пунктів громади або комунальних об’єктах (школах, клубах, порожніх приміщеннях і будинках).
Втім у Гощі створили новий генплан, питання зміни якого тягнулося вже понад десять років. Гальмував процес історико-архітектурний план, який вже вдалося затвердити, додає Микола Панчук.
«Генеральний план та план зонування території селища Гоща затверджено після тривалого, відкритого й прозорого процесу. Документ врахував інтереси громади, законодавчі вимоги та експертні рекомендації, а також включає історико-архітектурний опорний план, адже, відповідно до Постанови Кабміну №878 від 26 липня 2001 року Гоща входить до переліку історичних міст України.
Зокрема, процес ознайомлення громади з проєктом Генплану розпочався 27 вересня 2024 року, коли його було опубліковано на офіційному вебсайті Гощанської селищної ради. Відповідні оголошення та повідомлення забезпечили можливість мешканцям детально вивчити документ. Процедура громадських обговорень тривала з 27 вересня до 28 жовтня.
У рамках цієї процедури 25 жовтня минулого року було проведено громадські слухання. Мешканці мали змогу висловити свої зауваження та пропозиції безпосередньо під час зустрічі. Усі отримані пропозиції були детально опрацьовані розробниками документа разом із зауваженнями Міністерства захисту довкілля, Департаменту екології Рівненської ОДА та інших зацікавлених сторін.
Після цього, 30 листопада, проєкт Генплану та звіт зі стратегічної екологічної оцінки (СЕО) були опубліковані на офіційному сайті Гощанської селищної ради. Відтак до 30 грудня 2024 року включно тривали громадські обговорення проєкту Генплану.
Важливо! На 30 грудня 2024 року були заплановані громадські слухання звіту СЕО, однак вони не проводилися через відсутність потреби, зумовленої відповідністю звіту всім вимогам та врахуванням попередніх зауважень і пропозицій. Згідно з процедурою, якщо звіт відповідає вимогам і вже враховано всі необхідні зауваження, проведення слухань не є обов'язковим», — роз'яснюють у Гощанській селищній раді.
Також там зазначають, що у Генплані не передбачена земельна ділянка під будівництво проєкту «Гоща-Бахмут» без погодження з жителями громади.
Відповідно до законів України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про стратегічну екологічну оцінку», фінальна версія Генерального плану вже оприлюднена на сторінці Гощанської селищної ради.