У Києві проведуть виставку робіт херсонських митців

530 Одна з робіт мистецького проєкту На плаву. Фото: Ценрт культурного розвитку Тотем.

У київському просторі PEN Ukraine відкриють художню виставку «НА ПЛАВУ».

Про це повідомляє Міжнародний фонд «Відродження».

«НА ПЛАВУ» – це підсумок однойменного мистецького проєкту, який був реалізований у Херсоні у 2023 році.

Попри постійні обстріли та небезпеку митці створили виставку робіт просто неба, присвячених досвіду херсонців та міста в умовах війни, окупації, наслідків підриву Каховської ГЕС та знелюднення Херсонщини. 11 митців та мисткинь створили у Херсоні вуличні галереї, розмістивши свої роботи у вікнах будинків, забитих фанерою чи осб-плитами. Кожна робота унікальна і сповнена особистим переживанням того, хто її створив. 

В умовах, коли відновлювати роботу галерей в Херсоні не було змоги, митці знайшли вихід, як втримати зв’язок зі своїм містом і показати, що Херсон тримається на плаву – як і його культура та мистецтво. 

Ми разом робили мистецькі проєкти під час окупації. Ми разом святкували звільнення Херсона. Ми разом здригнулися від підриву греблі Каховської ГЕС. Ми – це творча спільнота Херсона, розірвана війною і розкидана по різних містах і країнах.Але ми залишаємося з Херсоном і в Херсоні. “НА ПЛАВУ” – це проєкт, який повертає місту мистецтво його художників та художниць» — так розповідають про експозицію творці проєкту.

У просторі PEN Ukraine будуть представлені роботи таких авторів: Олександр Жуковський, Вікторія Березіна, Костянтин і Анастасія Терещенко, Світлана Юр’єва, Олександра Паранченко, Євгенія Решетникова, Володимир Рейнхарт, Маргарита Болгар, Ліліана Реліч, Макс Афанасьєв, Олександр Танасюк, Нестор Сорока.

Відкриття виставки — 17 січня 2024 року о 18:00. Триватиме до 31 січня.

Адреса: простір PEN Ukraine, Київ, вулиця Лук’янівська, 14 а (метро «Контрактова площа»).

Ініціатор виставки – центр культурного розвитку «Тотем». Проєкт реалізують за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Читайте також: У Києві проведуть благодійний захід пам’яті херсонського воїна-музиканта.