У Києві відбудеться вистава «Косачка» про дослідження жіноцтва

3-го грудня у Києві відбудеться премʼєра експериментальної вистави «Косачка» під живий електронний сет. Вона присвячена дослідженню жіночої природи.

Головним джерелом натхнення для вистави стали жінки, які сьогодні боронять українську землю. Зокрема, косачками себе називали себе войовниці вільного жіночого племені, які, за легендою, жили на території сучасної України в III–I століттях до нашої ери.

Музику для «Косачки» створювали Олена Шикіна, композиторка та випускниця школи електронної музики Module Exchange, та Соломія Кирилова, співачка й дослідниця української музики. Вони виступатимуть разом із танцівницями формації Procontemporary під кураторством хореографки Галини Пехи та режисерки Юлії Лопати.

Олена та Соломія оцифрували фольклорний і класичний спів і використали твори українських поетес XX століття. До роботи над музичною складовою також залучили бандуриста Володмира Войта, який записав партію для однієї сцени. 

«Окрема історія — наше спільне дослідження, як музика і голос можуть працювати з хореографією: з рухом, простором і часом» — розповідає Олена Шикіна

Для Олени «Косачка» стане театральним дебютом як музикантки. Вона зокрема працює з новими медіа і створює відеороботи для різноманітних артперформансів. Вокалістка Соломія — незалежна артистка та акторка театру ім. Марії Заньковецької у Львові, відома також головною роллю у фільмі «Памфір» (2022). У «Косачці» вона, крім роботи над музичним матеріалом, бере участь і в театральному дійстві.

Костюми створювала художниця Ася Сутягіна, відома роботами у фільмах «Люксембург, Люксембург», «Додому», «Мої думки тихі».

Побачити «Косачку» можна 3-го грудня о 17:00 в Київський опері. Квитки за посиланням.