У комунальників на Полтавщині відсудили майже 900 тис. грн

Ілюстративне фото

Джерело – shkpvkg.com.ua

Яніна Мурдза20 січня 2024, 08:01

Через суд з комунального підприємства Лубенської міської ради стягнули гроші за забір води без спеціальних дозволів.

Про це повідомили в Державній екологічній інспекції центрального округу 19 січня. Гроші за незаконне користування водою відсудили в комунального підприємства «Сяйво».

Забір води з підземних свердловин без спеціального дозволу на користування надрами виявили під час планової та позапланової перевірок підприємства у 2021 році. Також встановили, що КП «Сяйво» брало воду без дозволу на спеціальне водокористування.

Фахівці Держекоінспекції розрахували завдану державі шкоду на суму 892 тис. 491 грн

З підприємства стягнули гроші за рішенням Господарського суду Полтавської області, а за порушення посадовців притягнули до адміністративної відповідальності.

5 січня підприємство відшкодувало збитки державі в повному обсязі.

Справи про користування водою без дозволів на Полтавщині

Інформація про те, що з комунального підприємства в Лубенському районі хочуть стягнути майже мільйон гривень за незаконний забір води, з’явилася у серпні 2022 року. 

Тоді Лубенська окружна прокуратура пред’явила позов щодо користування надрами без спецдозволу до місцевого комунального підприємства. 

За даними слідства, упродовж 2018-2021 років працівники КП здійснювали забір води з 27 свердловин загальним об’ємом майже 820 тис. м³. Збитки держави оцінили у понад 860 тис. грн.

Нагадаємо, що подібну справу розглядали стосовно підприємства у Лохвиці, яке здійснювало забір води без спеціального дозволу з 8 свердловин й завдало збитків на понад 800 тис. грн.

Також із січня 2018 по березень 2020 року працівники комунального підприємства у Кобеляках без спеціального дозволу на користування надрами здійснювали забір води з 13 водних свердловин. Підприємство зобов’язали відшкодувати понад 1 млн  грн збитків.