У кременчуцький диспансер вклали понад 62 мільйони гривень

Кременчуцький онкодиспансер станом на січень 2022 року

Фото – Полтавська ОВА

Яніна Мурдза03 березня 2024, 08:03

У Кременчуці розпочали реконструкцію обласного онкологічного диспансеру з добудовою рентген-кабінету.

З початком повномасштабної війни проєкт заморозили, реалізувавши на 57%. Інформацію про кременчуцький онкодиспансер стало відомо зі звіту про виконання регіональної стратегії розвитку Полтавщини за 2023 рік.

Усього на реконструкцію онкодиспансеру в Кременчуці витратили 62 млн 427 тис. грн:

  • 34 млн 815 тис. грн – з держбюджету;
  • 27 млн 612 тис. грн – з обласного бюджету.

У 2022-2023 році будівництво призупинили. Зі світу відомо, що розроблений у 2021 році проєкт потребує перегляду через зміну вимог до медзакладів у державних будівельних нормах. Проєкт потребує значного фінансування.

Онкодиспансер у Кременчуці: що збудували

У новому корпусі кременчуцького онкодиспансеру планували розташувати лабораторії, відділення комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії, ультразвукового, ендоскопічного та інвазивного досліджень. Також там хочуть облаштувати малу операційну залу, а також зали комп’ютерного та ультразвукового дослідження. 

Для реконструкції онкодиспансеру демонтували частину існуючої одноповерхової будівлі, у якій був розташований рентгенодіагностичний кабінет, і планували добудувати два одноповерхові корпуси. За планом, роботи мати тривати до 2024 року, проте через війну реалізацію проєкту відклали.

Реконструкцію Кременчуцького онкодиспансеру здійснювали за програмою «Велике будівництво». Фінансували роботи з Державного фонду регіонального розвитку  (34,8 млн грн) та обласного бюджету (10 млн грн).

У 2022 році на реконструкцію об’єкта планували виділити з ДФРР 26 млн грн та обласного бюджету – 3 млн грн.

Встигли побудували підвальне приміщення, виконати кладку внутрішніх й зовнішніх стін, перекрити залізобетонними панелями, зробити гідроізоляцію стін та почати утеплення фасаду й монтажу металевої шатрової покрівлі.

Нагадаємо, що торік на Полтавщині онкохвороби виявили в понад 4 тисяч 800 людей.

Лікування раку на Полтавщині

Статистика захворюваності на рак свідчить, що в області у 2023 році виявили на 500 випадків злоякісних новоутворень більше, ніж за попередній рік. Серед пацієнтів більшість становлять жінки.

На Полтавщині доступні безкоштовні скринінгові обстеження для виявлення різних видів раку, зокрема мамографія, ПАП-тест та відеоендоскопічні дослідження. В області провели 1 тисячу 640 досліджень методом рідинної цитології, виявили 5 випадків раку шийки матки.

Медичну допомогу для пацієнтів з онкологією покриває Програма медичних гарантій, тому діагностика, лікування, реабілітація та паліативна допомога є безкоштовною.

Безкоштовне лікування онкології на Полтавщині отримали 5 тисяч 246 пацієнтів на Полтавщині. 

Нове обладнання для лікування раку на Полтавщині

Торік в обласному онкодиспансері в Полтаві запрацював лінійний прискорювач Halcyon. Його придбали коштом держави за 59,5 млн грн. З моменту встановлення за допомогою нового апарату пролікували 173 пацієнтів з онкозахворюваннями. 

Завдяки конструкції та програмному забезпеченню лінійного прискорювача до пухлини підводять максимально високу дозу опромінення, звівши до мінімуму вплив радіації на навколишні тканини та органи.

На відкритті прискорювача в липні 2023 року фахівці розповіли, що залежно від плану лікування й локалізації один цикл лікування на лінійному прискорювачі становить 20-25 сеансів. Передпроменева підготовка може тривати 2-4 дні, що потрібні для створення просторової цифрової моделі зони опромінення.