У Литві сьогодні стартував другий тур виборів президента

Перший тур пройшов 12 травня.

У неділю, 26 травня, в Литві стартував другий тур виборів президента. За посаду глави держави боротимуться екс-міністр фінансів Інгріда Шимоне і політик Гітанас Науседа, інформує Ukr.Media.

Перший тур пройшов 12 травня. Результати показали, що кандидатів розділяло трохи менше відсотка. Шимоне є кандидатом від консервативної партії "Союз Вітчизни — Християнські демократи Литви", і набрала 31,31% голосів. За колишнього радника президента литовського SEB banka, про підтримку якого заявив "Спілка селян і зелених Литви", проголосували 30,94% виборців.

Прихильники Шимоне — це переважно жителі великих міст, з хорошою освітою і високим рівнем доходів. Електорат Гітанас Науседа "розпорошений" — економіста підтримують представники різних шарів суспільства, як великих міст, так і з сільських регіонів.

Усього за посаду президента Литовської Республіки боролися дев'ять кандидатів. Глава держави обирається на п'ять років і не більше ніж на два терміни поспіль. З травня 2009 року цей пост займає Даля Грібаускайте.