У Львові пройде виставка українських музичних феноменів

27 грудня у Львівському муніципальному центрі розпочнеться виставка «Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-их»

Проєкт, що матиме інформаційну та інтерактивну частини, розкаже історію незалежної музики та має на меті дослідити, як музика впливала на громадянське суспільство, віддзеркалювала та супроводжувала суспільні зміни та настрої України.

Авторка ідеї — Ляна Мицько (Муніципальний мистецький центр), куратори — Назар Шешуряк («Амнезія») та Олена Погонченкова (Bubblegum Zine), за дизайн та архітектуру експозиції відповідають Лєра Гуєвська та Олександр Бурлака.

«Неестрадну українську музику звично називати культурним андеграундом, хоча це справжня вібруюча мембрана незалежності нашої країни. Ми поєднаємо у Муніципальному мистецькому центрі чудових дослідників, небайдужих до музики дизайнерів та архітекторів, щоб побудувати хронологію нашої музичної історії і сьогодення та розпочати великий проект “Вільна музика”», — каже Ляна Мицько.

На виставці можна буде ознайомитися з різними музичними артефактами від аналогової епохи до цифрової, від паперових колажів до видруків на 3D-принтері, від саморобних афіш до технологій із залученням ШІ. Відвідувачі зможуть «повзаємодіяти» з деякими експонатами виставки, відкрити для себе яскраві імена української музики, а також долучитися до низки освітніх подій, дискусій та артист-токів у рамках програми.

Протягом виставки збиратимуть кошти для Musicians Defend Ukraine, благодійного фонду підтримки діячів української музичної індустрії, які зараз на фронті.