У Миколаєві поліцейські провели практичне заняття для ліцеїстів із криміналістики » Миколаївський Оглядач


Як досліджують місця злочинів, виявляють та вилучають сліди чи інші речові докази розповіли під час заняття випускникам миколаївського ліцею № 8 співробітники відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління обласного главку поліції.

Практичне заняття розпочалися із ознайомлення учнів навчального закладу, який має історико-правовий профіль навчання, з професією спеціаліста-криміналіста, основними завданнями, які покладені на підрозділ та особливостями роботи.

Поліцейські продемонстрували пересувну криміналістичну лабораторію, її технічні можливості та оснащення. Розповіли про види валіз криміналістів, що мають у використанні, а також їхнє призначення.

Спеціалісти-криміналісти слідчого управління поетапно розповіли з чого починається огляд місця події, а також найпоширеніші помилки, які можуть допускати працівники. Після чого перейшли до практичної частини, у ході якої показали як правильно знімати відбитки пальців та окремі нюанси, які потребують уваги під час проведення такої кропіткої роботи.

Особливу увагу спеціалісти-криміналісти зосередили на документуванні злочинів, пов’язаних зі збройною агресією. Поговорили і про сучасні наукові методи та підходи під час проведення таких оглядів місць подій. Зокрема, продемонстрували навички використання квадрокоптерів, розповіли про доцільність їхнього використання, а також характеристики приладів, завдяки яким вдається фіксувати місця подій великої площі.

Наприкінці зустрічі правоохоронці відповіли на численні запитання майбутніх абітурієнтів щодо дій спеціаліста-криміналіста на місці події, застосування спеціальних знань, засобів фіксації, вилучення та пакування речових доказів.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області