У Миколаєві судитимуть організатора та чотирьох членів ОЗГ, які налагодили незаконний ритуальний бізнес » Миколаївський Оглядач


Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організатора та чотирьох членів організованої злочинної групи, двоє з яких експравоохоронці, за фактом порушення недоторканості приватного життя, несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, вчинені організованою групою ( ч. 3 ст.28 ч.1, ч.2 ст.182, ч.3 ст.28 ч. 1, ч.2 ст. 361-2 КК України).

Слідством встановлено, що незаконний бізнес організувала мешканка Миколаєва, до якого залучила двох своїх знайомих та двох поліцейських.

Згідно розробленої схеми, правоохоронці передавали двом іншим фігурантам конфіденційну інформацію щодо померлих з адресами та контактами родичів. Далі «агентство» телефонувало родинам померлих й пропонувало свої послуги. За інформацію ритуальна фірма платила правоохоронцям відсоток з “прибутку” за кожного небіжчика, яких в день могло бути декілька.

Встановлено 30 епізодів їх злочинної діяльності.

Досудове розслідування здійснювалось ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві за оперативного супроводу УВБ Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.