У Полтаві хочуть встановити меморіальні дошки на честь воїнів

Ілюстративне фотоІлюстративне фото

(Фото ЗМІСТу)

Альона Ягольник18 січня 2024, 14:01

У місті планують встановити меморіальні та інформаційні дошки воїнам, які загинули у боях за незалежність України.

Про це повідомили 17 січня на засіданні комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури.

На засіданні розглянули звернення щодо встановлення меморіальних та інформаційних дошок загиблим захисникам.

  • На фасаді школи № 9 хочуть встановити меморіальні дошки Артему Медведєву та Олексію Крижанівському.

Артем Медведєв народився й навчався у Полтаві. З початком повномасштабної війни став гранатометником військової частини А1619. Воїн загинув у бою за Україну 18 серпня 2022 року поблизу Максимівки, що на Миколаївщині.

Олексій Крижанівський народився 24 січня 1986 року в Полтаві. Він навчався у місцевій школі №9 та закінчив Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Через кілька днів після початку великої війни, 26 лютого, молодшого сержанта мобілізували. Він боронив Україну на посаді старшого стрільця–оператора стрілецького взводу 2-ої стрілецької роти. Воїн загинув 12 липня 2023 року.

  • Також планують встановити дошку Павлу Іващенку на фасаді Ліцею № 1 ім. І.П.Котляревського.

Павло Іващенко народився 31 березня 1973 року в Полтаві. Останнім часом займався підприємництвом. Після повномасштабного вторгнення чоловік став на захист країни, був механіком-водієм. Павло Іващенко загинув 13 липня під час артобстрілу біля міста Сіверськ Бахмутського району.

  • Встановити інформаційну дошку на честь загиблого Героя України Володимира Кісельова планують на фасаді житлової будівлі за адресою вул. Дмитра Коряка, 2 А, частина якої виходить на вул. Капітана Володимира Кісельова.

Володимир Кісельов – Герой України, який загинув під час операції зі звільнення Зміїного. На момент загибелі був командиром із полтавської «Альфи» та виконував бойове завдання. Він віддано захищав Україну з 2014 року, постійно залучався до оперативно-бойових операцій в районі проведення АТО, ООС.

Загалом на військовій службі перебував з 2008 року в підрозділах спеціального призначення ЗСУ. З 2012 року прийнятий на військову службу СБУ. Володимира Кісельова поховали в Полтаві у травні 2022 року.

Окрім цього, на засіданні розглянули звернення Генерального Представництва Чеченської Республіки Ічкерія в Україні щодо встановлення інформаційної дошки на честь Джохара Дудаєва. Її планують встановити на фасаді будівлі Дитячого поліклінічного відділення №2 за адресою вул. Д. Дудаєва, 2.

Нагадаємо, чотири меморіальні дошки захисникам відкрили на фасаді Тарандинціської школи. Так вшанували пам’ять Сергія Іващенка, Костянтина Каптана, Артура Скорохода та Руслана Бабінця.

Пам’яті Святослава Пашинського у Полтаві встановили меморіальну дошку. Святослав Пашинський поліг у бою на Запоріжжі навесні торік. Меморіальну дошку захисникові встановили на фасаді художньої школи, яка віднедавна носить його ім’я.