У Полтаві накрили пам’ятник на місці відпочинку Петра I

Огорнутий полотном пам’ятник на місці відпочинку Петра І в Полтаві

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза06 квітня 2024, 10:04

Пам’ятник на місці відпочинку Петра І поблизу Спаської церкви накрили темним полотном і встановили тризуб на вершині. З чиєї ініціативи це зробили, наразі невідомо.

Про те, що пам’ятник на місці відпочинку Петра І накрили, 5 квітня повідомляв «Містохаб» на своїй інстаграм-сторінці. У сторіз опублікували відео, де біля огорнутого полотном пам’ятника на автовежі й довкола стоять люди, зокрема в спецодязі комунальних підприємств Полтави. Відтоді пам’ятник має такий вигляд.

Скриншот відео «Містохабу»Пам’ятник на місці відпочинку Петра І ввечері 5 квітня. Фото ЗМІСТу

ЗМІСТ сконтактував із пресслужбою Полтавської міської ради й очікує відповіді на питання щодо можливих ініціаторів і мети накриття пам’ятника. 

Накриття пам’ятника у попередні роки

Пам’ятник на місці відпочинку Петра І накривають не вперше. Раніше це робили в серпні 2022 року за допомогою жовто-блакитної сітки. Волонтери «Містохабу» накрили його напередодні благодійного ярмарку «Спаський двіж».

Наприкінці грудня того року монумент закривали й зеленою маскувальною сіткою та прикрашали іграшками. Також у вересні 2023 року на ньому вішали табличку «Тут досі стоїть російський пам’ятник».

<p&gt;Фото – «Містохаб»</p&gt; Фото – «Містохаб»

У липні 2022 року на пам’ятнику на місці відпочинку Петра І зробили кілька написів і обмалювали червоною фарбою, а також влаштували перформанс з унітазом. Згодом із пам’ятника та території довкола все прибрали.

Пам’ятник у Полтаві споруджений на локації, де раніше знаходився будинок козака Магденка. У ньому жив комендант фортеці Олексій Келін. 

На другий день після Полтавської битви у цьому будинку, за переказами, зупинявся Петро І. 1817 року тут спорудили цегляний обеліск, а в 1849 році (часи правління Миколи І) встановили новий пам’ятник, який виготовили у Санкт-Петербурзі. Це прямокутний триярусний чавунний обеліск на гранітному стилобаті. Зверху щит і меч, а на щиті – шолом. Розташований пам’ятник поблизу Спаської церкви.