У Полтаві оголосили вирок Ігорю Скорику за розтрату бюджету

Адвокат Олександр Рябоконь та обвинувачений Ігор Скорик на засіданні суду 1 лютогоАдвокат Олександр Рябоконь та обвинувачений Ігор Скорик на засіданні суду 1 лютого

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза05 лютого 2024, 11:02

Завершили судовий розгляд справи про розтрату бюджету Полтавської громади у 2022 році. Ігоря Скорика судили за статтею про службову недбалість, через яку Полтава переплатила 3,9 млн грн на прибиранні вулиць.

Вирок 5 лютого оголосила суддя Октябрського районного суду Яніна Горбунова. Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу за підсумком судового засідання.

Суд визнав Ігоря Скорика винним у службовій недбалості й призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, однак звільнив від відбування основного покарання строком на 2 роки.

Ігоря Скорика на 3 роки позбавили права постійно чи тимчасово обіймати посади у владі та на підприємствах, установах чи організаціях, пов’язані з виконанням організаційних та адміністративних функцій.

Ігор Скорик матиме сплатити штраф 12 тис. 750 грн та відшкодувати 4,8 тис. грн процесуальних витрат.

У залі суду Ігор Скорик повідомив ЗМІСТу, що не вирішив, чи оскаржуватиме рішення Октябрського районного суду, і планує порадитися з адвокатом.

Під час судових дебатів 1 лютого прокурор Олександр Савченко просив суд визнати Ігоря Скорика винним у службовій недбалості, що мала тяжкі наслідки, і призначити йому покарання – позбавлення волі на 3 роки без права працювати в органах влади на аналогічний період, а також штраф 8,5 тис. грн та відшкодування витрат на експертизу почерку – 4,8 тис. грн.

За що судили Ігоря Скорика

Ігоря Скорика судили за статтею про службову недбалість під час перебування на посаді заступника начальника Управління ЖКГ, яка призвела до розтрати бюджету Полтавської громади на прибиранні вулиць компанією «Харківспецбудмеханізація-7».

Прокуратура надала докази того, що з 10 червня до 31 липня 2022 року Ігор Скорик неналежно виконував свої службові обов’язки щодо перевірки відповідності обсягів виконаних робіт з прибирання вулиць тим, які підрядник вносив до актів. Скорик завізував своїм підписом з рукописним текстом «обсяги перевірив згідно з договірною ціною та ДСТУ та фактично виконаних робіт». 

Через це підряднику сплатили завищені суми за прибирання вулиць Полтавської громади. Унаслідок цього бюджет Полтави зазнав збитків на 3 млн 993 тис. грн.

Завдану шкоду час досудового розслідування підрядник відшкодував, повернувши майже 4 млн грн до бюджету Полтавської громади. 

ЗМІСТ писав, що звільнений за підозрою у розтраті бюджетних грошей Ігор Скорик через суд повернув посаду заступника начальника Управління житлово-комунального господарства. Також йому мають виплатити 258 тис. грн за вимушений прогул – 258 тис. грн з бюджету.

Як Ігор Скорик повернув посаду, читайте тут.