У Полтаві відкрили меморіальну дошку офіцерові – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Анастасія Татаренко22 березня 2024, 12:03

Богдан Заіченко – офіцер та ветеран війни, який до кінця своїх днів захищав Україну.

22 березня на фасаді полтавської школи №38 відкрили меморіальну дошку старшому лейтенанту Богдану Заіченку. ЗМІСТ підготував фоторепортаж з місця події. 

Життєвий шлях воїна

Богдан Заіченко народився 11 липня 1995 року в Полтаві. Навчався в школі №38, а потім закінчив Полтавський коледж харчових технологій. У 2015 році воїн призваний на строкову службу, а за рік Богдан Заіченко уже боронив Україну в АТО.

У 2020 році воїн закінчив Харківський університет Повітряних сил імені Кожедуба. Проходив службу у військовій частині А 1232 на посаді начальника зенітно-ракетного дивізіону. 

Виконуючи обов’язки служби, у бою за Україну Богдан Заіченко загинув. Трагедія сталася при виконанні бойового завдання неподалік Шахтарського на Донеччині 6 червня. Він отримав тяжкі поранення і помер того ж дня у шпиталі в Кураховому. 

За вірну службу Україні воїн нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медаллю «За участь в АТО», «Учасник АТО» та відзнакою «Ветеран війни».

Нагадаємо, що на фасаді полтавської школи №28 відкрили меморіальну дошку загиблому воїну Євгенієві Гиричу.

народився воїн 8 жовтня 1984 року у місті Облуччя Хабаровського краю Єврейської автономної області в сім’ї військовослужбовця. У 1992 році сім’я воїна переїхала до Полтави, де він закінчив ліцей №28. 

У 2014 році він приєднався до спецпідрозділу батальйону «Полтава». Мав статус учасника антитерористичної операції, учасника бойових дій та статус ветерана бойових дій. 30 серпня торік захисник вдруге став на захист України. Євгеній Гирич служив на посаді стрільця аеромобільного відділення 77-ї окремої аеромобільної бригади.

Життя героя обірвалося 1 жовтня 2023 поблизу населеного пункту Бахмут Донецької області, від тяжких поранень, отриманих внаслідок артилерійського обстрілу противника