У Полтаві з’явився шкірно-венерологічний центр

Полтавський обласний шкірно-венерологічний диспансер

Фото з сайту медзакладу

Яніна Мурдза05 лютого 2024, 14:02

Шкірно-венерологічний диспансер увійшов до складу обласної лікарні за підсумком реорганізації. У закладі він працюватиме як окремий структурний підрозділ.

Про це повідомили в Полтавській обласній лікарні імені Миколи Скліфосовського 2 лютого. Після майже року реорганізації 1 лютого шкірвендиспансер став частиною лікарні. Шкірно-венерологічний центр очолила Вікторія Заєць.

У шкірно-венерологічному центрі надаватимуть спеціалізовану допомогу пацієнтам з дерматологічними захворюваннями та хворобами, що передаються статевим шляхом.

Керівництво обласної лікарні назвало переваги для пацієнтів від приєднання диспансеру:

  • обстеження на обладнанні обласної лікарні: КТ, МРТ, УЗД, лабораторії тощо;
  • консультації фахівців обласної лікарні;
  • безкоштовна допомога за пакетами Національної служби здоров’я, за які сплатить держава.

Шкірно-венерологічний центрШкірно-венерологічний диспансер. Фото з сайту медзакладу

Уперше про реорганізацію шкірвендиспансеру почали говорити наприкінці грудня 2022 року, а на початку 2023 процес стартував. Приєднання розпочалося в полтавському госпіталі для ветеранів війни та диспансері. 

Госпіталь реорганізували в липні 2023 року. Приєднання шкірвендиспансеру тривало майже рік.

Приєднання обласних медзакладів тривають в межах формування медичного містечка у Полтаві на базі Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського. На першому етапі до закладу приєднали обласну дитячу лікарню, яка стала Центром спеціалізованої педіатричної допомоги з розширеним центром медичних послуг та діагностики.

Нагадаємо, що шкірвендиспансер у Кременчуці кілька років тому став частиною обласного профільного закладу в Полтаві. Цьогоріч його планували закрити, однак громада вирішила зберегти медзаклад як відділення лікарні Кременчука.

Шкірвендиспансер у Кременчуці: ситуація з закладом

Шкірвендиспансер Кременчука продовжить роботу в складі міської лікарні «Придніпровська». 

За інформацією видання «Кременчуцька газета», на зарплату медикам відділення в бюджеті міста передбачили 2,5 млн грн, а загалом на його утримання спрямують 3,6 млн грн. 

Очікують, що Полтавська обласна рада передасть приміщення шкірвендиспансеру на баланс Кременчука.

Шкірвендиспансер у Кременчуці планували закрити. «Кременчуцький телеграф» у серпні цьогоріч писав, що працівникам медзакладу пропонували роботу в міських лікарнях після закриття медзакладу.

У 2019 році Кременчуцький шкірно-венерологічний диспансер втратив статус юридичної особи. Заклад приєднали до Полтавського шкірвендиспансеру.