У полтавській психлікарні примусово лікують 250 пацієнтів

Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавщини, до якого приєднають центр терапії залежності

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза06 січня 2025, 13:01

Лікарня на вул. Медичній, 1 надає допомогу пацієнтам із психічними захворюваннями, зокрема тим, кого направили на примусове лікування за ухвалою суду.

Про примусово госпіталізованих розповів виконувач обов’язків керівника Обласного закладу з надання психіатричної допомоги Полтавщини Віктор Волошин під час депутатської комісії 13 грудня. Потужність лікарні становить 850 ліжок.

«Ми обслуговуємо близько чотирьох областей – це тільки цивільного населення. У нас є ще така форма надання медичної допомоги, як примусові заходи медичного характеру. Це люди, яких лікують у нас по ухвалі суду. У нас на сьогодні їх вже 250-260 людей. сюди входять пацієнти майже з усієї України, з усіх територій, де ведуть активні бойові дії, ми забираємо пацієнтів: як цивільних, так і таку категорію». 

Нагадаємо, що в Україні триває медична реформа, яка вплинула й на надання психіатричної допомоги. Змін зазнали модель обліку пацієнтів та підходи до надання допомоги психіатричним хворим.

Зміни в психіатричній допомозі після реформи

У 2019 році в психіатрії скасували диспансерні та консультативні нагляди, які дозволяли лікареві наглядати за перебігом хвороби пацієнта за його згодою або згодою його представника, а також примусово надавати амбулаторну психіатричну допомогу за рішенням суду.

Припинення наглядів скасовує не тільки вимушене спостереження, але й анулює будь-які обліки пацієнтів. Примусова госпіталізація можлива тільки за рішенням суду.

Психіатрична допомога входить до переліку гарантованих державою безкоштовних медичних послуг. На її надання впливає реформа медицини, яка змінює всю систему фінансування охорони здоров’я. Нині держава орієнтується на оплату за лікування окремого пацієнта та надані послуги, а не на утримання лікарень та ліжко-місць. 

Фінансування закладів охорони здоров’я здійснює Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Вона висуває вимоги до закладів і контролює дотримання, укладає договори за Програмою медичних гарантій, а також сплачує за надання медичної допомоги пацієнтам.

Про те, чим замінили диспансерні нагляди за хворими, куди йдуть пацієнти після виписки з лікарні, а також як коронавірус вплинув на психічне здоров’я жителів Полтавщини, ЗМІСТ писав за посиланням.

Залишити відповідь