У Рівному майбутнім матусям розповіли про важливість вакцинації

Фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели для майбутніх мам лекцію про важливість вакцинації.

Захід відбувся у Рівненському Обласному перинатальному центрі в рамках проєкту «Вчасно щепитись – від інфекцій захиститись!» .

Слухачі лекції дізнались, які щеплення потрібно зробити майбутній мамі, щоб захистити себе і малюка.

За словами медиків, наразі на Рівненщині збільшилась кількість випадків кашлюку, грипу. Ці хвороби можуть загрожувати не лише здоров’ю матері, а й новонародженої дитини. 

"Вагітні, як і інші люди потребують захисту від інфекційних захворювань. Це так само важливо для нормального виношування і розвитку малюка в утробі, як і регулярні огляди в лікаря, вітаміни та повноцінне харчування, – розповідає керівниця проєкту Олена Гашовська, – більше того, вакцинація під час вагітності зможе забезпечити пасивним імунітетом і самого новонародженого".


Під час заходу медики розповідали батькам також про перші щеплення немовлят, про якість вакцин,  умови їх зберігання, що робити, коли не знаєш свого “вакцинального статусу” і куди звертатись, щоб зробити щеплення.

"Я не знала, що під час вагітності можна і треба вакцинуватись. Корисно було дізнатись про захист від таких хвороб як грип, кашлюк, ковід. Тому буду радитись із своїм лікарем і планувати щеплення, – ділиться вагітна Катерина.

Заходи реалізуються у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.